Новини

Кабмін зобов’язав медзаклади в першу чергу використовувати ліки з найменшим терміном придатності

Кабмін_Медпросвіта

Відповідно до рішення Кабінету Міністрів України, всі медичні заклади мають в першу чергу використовувати лікарські засоби з найменшим терміном придатності.

Дані рекомендації внесено Постановою №123, Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров’я. Текст постанови оприлюднено на офіційному сайті Уряду України.

Згідно з цим документом, у випадку прогнозованої неможливості використати препарати до закінчення терміну придатності, структурні підрозділи галузі охорони здоров’я або медичні заклади мають ініціювати перерозподіл препаратів та виробів не менше ніж за п’ять місяців до закінчення терміну придатності .

МОЗ планує змінити перелік медичних протипоказань для керування авто

Таке рішення Кабінету Міністрів України найвірогідніше пов’язане з проблемами, які виникли минулого року. Нагадаємо, що декілька місяців тому міжнародні організації закупили для лікування онкологічних хворих в України партію ліків, термін придатності яких закінчувався вже через місяць. Тоді керівництво багатьох медичних установ звернулося до Уряду з проханням виправити ситуацію.

Богомолець: Медична реформа — для міжнародних донорів та послів, а не для України

Невдовзі організації, які закупили ті препарати, відкликали партію ліків, термін придатності яких закінчувався, та замінили їх на більш «свіжі». Міністерство охорони здоров’я повідомило, що обмін провели безкоштовно.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook