Новини

Кабмін затвердив Стратегію розвитку медосвіти: нові стандарти, програми і засобидля навчання студентів

Міністерство охорони здоров'я України_синяя_табличка, медпросвіта

На впровадження змін у медичній освіті в Україні передбачено два роки. З 2019-2021 роки з’являться нові стандарти освіти, сучасні програми і засоби для навчання студентів, гроші за безперервний професійний розвиток підуть за лікарями, а держава сприятиме якісному розвитку медичної науки.

У прес-службі відомства наводять наступний перелік змін:

 1. Освітні стандарти в галузі знань “22 Охорона здоров’я” будуть розроблені з урахуванням сучасних тенденцій розвитку медичної освіти у співпраці з Всесвітньою федерацією медичної освіти та іншими провідними міжнародними експертами.
 2. Оновляться освітні програми та навчальні плани відповідно до нових стандартів та за активної участі закладів вищої освіти.
 3. Надалі впроваджуватиметься єдиний державний кваліфікаційний іспит (ЄДКІ), включаючи міжнародний іспит з основ медицини.
 4. Студенти отримають сучасні засоби для навчання. Зокрема йдеться про електронні навчальні матеріали, переклад нових підручників, доступи до рецензованих видань у сфері охорони здоров’я, які індексуються наукометричними базами Web of Science / Scopus / PubMed.
 5. Студенти та викладачі покращуватимуть знання англійської. Будуть розроблені комплексні програми підвищення рівня знання англійської мови, а також закріплені вимоги до знання англійської.
 6. Викладачі підвищуватимуть свою кваліфікацію на стажуваннях в закордонних закладах вищої освіти і закладах охорони здоров’я, програмах обміну з іноземними країнами, міжнародних конференціях.
 7. Запрацює нова ефективна модель інтернатури, зокрема прозора електронна система розподілу випускників. Наразі триває громадське обговорення.
 8. Гроші за безперервний професійний розвиток підуть за лікарями  на ті освітні заходи, які цікавлять конкретних лікарів та покращують конкретну лікарську практику.
 9. Розвиватиметься медична наука. Планується створення державної програми сприяння академічній мобільності, поліпшення умов для проведення наукових досліджень у сфері охорони здоров’я, посилення засад академічної доброчесності, зокрема — удосконалення програмного забезпечення ЗВО для перевірки на наявність плагіату.

Докладніше — у  розпорядженні Кабінету Міністрів України «Про затвердження Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку медичної освіти в Україні на 2019 – 2021 роки». Документ опублікують на сайті Уряду найближчим часом.

Перші операції на з лікування аритмій на новому сучасному обладнанні відбулась на Рівненщині

Комментировать

Нажмите для комментария

  Ми на Facebook

  Найпопулярніше

  Вибір редакції