Новини

Кабмін затвердив порядок надання згоди на донорство

Міністерство охорони здоров'я України_синяя_табличка, медпросвіта

Прийнята Постанова Кабміну від 27 грудня 2018 року затвердила порядок надання згоди на донорство, а також механізм проведення трансплантації до набрання чинності нового закону про трансплантацію в Україні.

Першочергово прийняття відповідної постанови відкидає всі побоювання щодо неможливості проведення операцій з трансплантації з 1 січня 2018 року, про які раніше заявляли народні депутати та активісти.

«Важливо наголосити, що з 1 січня 2019 року трансплантація в Україні проводитиметься. Ті лікарні, які проводять лікування цим надзвичайно складним методом, матимуть змогу і далі рятувати людські життя.  Щороку українські лікарі виконують близько 200 операцій з трансплантації. Для того, щоб цей показник суттєво збільшився і більше українців могли отримувати вчасну спеціалізовану допомогу, необхідно, щоб запрацювала уся система, що передбачена новим законом про трансплантацію», — йдеться в поясненні прес-служби МОЗ України.

ВООЗ опублікувало 10 найчастіших причин смерті людей

Цією ж постановою було затверджено письмову форму для волевиявлення громадян щодо можливого донорства. Пізніше ці заяви буде внесено до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації:

  • письмова згода на донорство після смерті;
  • письмова незгода на донорство після смерті;
  • заява про відкликання попередньої згоди чи незгоди на посмертне донорство;
  • заява про призначення уповноваженого представника, який прийматиме рішення про донорство у разі смерті людини (має бути засвідчена підписом уповноваженого представника);
  • заява про відкликання уповноваженого представника;
  • заява про незгоду бути уповноваженим представником;
  • заява про згоду на прижиттєве донорство;
  • заява про відкликання згоди на прижиттєве донорство.

МОЗ планує запустити систему трансплантації в Україні до кінця 2019 року

«Заяви про рішення стати донором або відмовитися стати донором українці подаватимуть або лікарю медзакладу, що має здійснювати трансплантацію, або трансплант-координатору, уповноваженій особі у центрах донорства крові та центрах вилучення анатомічних матеріалів для трансплантації. Також такі заяви можна буде надати своєму сімейному лікарю чи терапевту. Усі заяви зберігатимуться у закладах охорони здоров’я, де їх прийняли, з дотриманням законодавства щодо захисту персональних даних. Упродовж  трьох днів від початку роботи Уповноваженого органу з питань трансплантації усі заяви будуть перенаправлені до нового ЦОВВ», — пояснюють в Міністерстві охорони здоров’я.

МОЗ: Зарплата медиків – у руках головних лікарів

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції