Новини

Кабмін відсторонив керівництво Держлікслужби та розпочав дисциплінарне провадження

Кабмін_Медпросвіта

Згідно з офіційним повідомленням МОЗ України, рішення про відсторонення голови Держлікслужби Наталії Гудзь та її заступника пов’язано з заборонами на різні вакцини впродовж останнього року.

«Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками лише у 2018 році неодноразово приймала необґрунтовані рішення про тимчасову заборону на реалізацію та застосування різних вакцин. Йдеться про заборону вакцин проти туберкульозу, гепатиту В, поліомієліту, дифтерії, правця та кашлюку», — йдеться в офіційному повідомленні прес-служби МОЗ.

Одразу необхідно зазначити, що переважно заборони Держлікслужби розповсюджували на вакцини, які закуповувало МОЗ через співробітництво з міжнародними закупівельними організаціями. Серед причин заборони, ніби смертельні випадки після вакцинації або через ускладнення у пацієнтів.

В той же час, перевірки направлені керівництвом МОЗ не знаходили зв’язку з причинами заборони, які висувала Держлікслужба, а тому заборони знімали після опублікування висновків експертів.

Возможности фитотерапии в лечении заболеваний опорно-двигательного аппарата. Фитокапс АРТРИТ комплекс-2

«Голова Держлікслужби Наталія Гудзь та її перший заступник Владислав Цілина виносили ці заборони всупереч встановленому порядку застосування тимчасових заборон. Вони не мали достатніх підстав і фактів, які б свідчили про необхідність таких заборон. У кожному конкретному випадку необґрунтованих заборон висновки протоколів розслідування регіональних груп доводили, що загроз немає. Водночас, через такі дії керівництва Держлікслужби щоразу зупинявся процес імунізації українців: діти не могли одержати свої щеплення за Календарем профілактичних щеплень, оскільки вакцини були заборонені. А публікація таких розпоряджень Держлікслужби у ЗМІ призвела до дискредитації імунізації та збільшення загрози відмов громадян від вакцинації», — заявляю у Міністерстві охорони здоров’я.

Наразі Кабмін ініціював дисциплінарне провадження. В МОЗ переконані, що саме дії керівництва Держлікслужби дискредитують програму імунізації населення та призвели до негативного впливу на епідемічну ситуацію в Україні.

Уляна Супрун розповіла про можливу платну страховку в Україні

Комментировать

Нажмите для комментария