Новини

Кабмін виділив кошти на фінансування медзакладів первинки, які не підписали договір з НСЗУ

Гроші_паперові купюри_Медпросвіта

Приблизно половина медзакладів первинки ще не пройшли реформу і не підписали договір з НСЗУ. В зв’язку з цим було вирішено виділити кошти на медичну субвенцію.

Для повного забезпечення медичних закладів первинної ланки Кабінет Міністрів перерозподілив частину коштів з держбюджету. 1 мільярд 36 мільйонів гривень було переведено з програми кавітації на програму медичної субвенції. Таким чином було забезпечено фінансування на залишок року для половини медзакладів первинки.

«149 комунальних закладів охорони здоров’я, що на початку червня уклали договори з Нацслужбою здоров’я, з липня уже отримують кошти за обслуговування пацієнтів. З жовтня 2018 року на оплати Служби за тарифами перейдуть ще 389 комунальних медичних закладів. Отже, майже половина закладів, що надають первинну допомогу, будуть фінансуватися за моделлю «гроші йдуть за пацієнтом», — йдеться в офіційному повідомленні прес-служби МОЗ України.

Кабмін відсторонив керівництво Держлікслужби та розпочав дисциплінарне провадження

В той же час необхідно зазначити, що в проект бюджету на 2019 рік не входить медична субвенція для закладів первинної ланки. Якщо до кінця 2018 року медичні установи первинки не укладуть договір з НСЗУ на надання медичних послуг населенню, вони залишаться без фінансування з державного бюджету. Фактично, установи зможуть існувати тільки при фінансуванні з місцевих бюджетів.

Уляна Супрун розповіла про можливу платну страховку в Україні

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook