Новини

Кабмін виділив додатковий мільярд гривень на оплату наданих лікарями пацієнтам медичних послуг

Врач_медпросвіта

Кількість підписаних декларацій між лікарями первинки та пацієнтами станом на червень перевищила прогнозовану кількість, через що на оплату послуг Кабмін виділив додатково 1 мільярд грн.

«Під час формування бюджету на первинну ланку на 2019 рік прогнозувалося, що така кількість декларацій буде на кінець року. Аби підтримати такий високий темп трансформації  на первинці та закріпити ті позитивні зміни, які вже відчули лікарі та пацієнти, виникла потреба в перерозподілі коштів», — пояснює заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

Зазначимо, що станом на середину червню у Міністерстві охорони здоров’я офіційно повідомили про 27,8 мільйонів підписаних декларацій між пацієнтами та лікарями первинної ланки. Це приблизно 65% від загальної кількості населення. При цьому 70 відсотків підписантів повідомили, що задоволені якістю надання медичних послуг на первинній ланці та професійністю лікаря.

Лікар має право: У яких випадках лікар може відмовитись від подальшого ведення пацієнта

Всі комунальні заклади первинної допомоги перейшли на фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» — тепер вони отримують кошти за послуги, які надають пацієнтам. Дохід залежить від обсягу роботи.

В ефективних закладах первинної допомоги, які долучилися до трансформації, зарплати медичних працівників зросли в 2-4 рази. Для багатьох лікарів, медсестер та медбратів первинки це відображається в зарплаті у понад 10, 15 і 20 тис. грн.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції