Новини

Кабмін: в 2018 безкоштовні послуги пацієнтам та покарання для лікарів-хабарників

хирург в операционной_медпросвіта

Кабмін пообіцяв пацієнтам, що гарантовані медичні послуги вони отримуватимуть в 2018 безкоштовно. Це, зі слів Кабміну, передбачено реформою. А от якщо лікарю зроблять змогу взяти гроші з пацієнта — таких лікарів каратимуть.
Пацієнтам рекомендовано жалітись на лікарів в НСЗУ.

Кабмін оприлюднив наступне повідомлення:

Наступного року стартує перший етап медреформи, що передбачає зміни на первинній ланці меддопомоги, яку надають сімейні лікарі, терапевти та педіатри. 

Допомога цих лікарів буде повністю оплачуватись державою, для людини вона буде безкоштовною. Якщо лікар вимагатиме гроші з пацієнта, він має право звернутись зі скаргою на нього до Національної служби здоров’я і піти до іншого лікаря. 

Допомога лікаря первинної ланки, яка повністю покривається державою, включає: консультації лікаря необмежену кількість разів, профілактичні огляди, базові аналізи, направлення до лікарів-спеціалістів, видачу довідок та листів непрацездатності. Окрім того, сімейний лікар призначає та виписує рецепти на доступні ліки, які можна отримати в аптеці безкоштовно або з незначною доплатою, їх перелік буде поступово збільшуватись.

Комментировать

Нажмите для комментария