Новини

Кабмін ухвалив пакет підзаконних актів МОЗ для впровадження медреформи

врач_записывает_на_бланке_ручкой_медпросвіта

Під час засідання Кабінету Міністрів України було ухвалено рішення щодо прийняття імплементаційного пакету для запуску медреформи.

«Це буде перший імплементацій ний пакет, який забезпечить початок реформи. Найголовніший документ, який виноситься на розгляд уряду – це положення про Національну службу здоров’я. І вже після нового року ми зможемо оголосити конкурс на посаду голови цієї служби. До липня вона буде утворена і почне працювати», — прокоментував рішення Кабміну заступник міністра Павло Ковтонюк.

Керівництво МОЗ вирішило підготуватися до запуску реформи ще до кінця року, щоб розпочати впровадження нової системи фінансування з 1 січня 2018 року. До цього моменту очікується, що президент України Петро Порошенко все ж підпише законопроекти №6327 та №6604 до кінця робочого тижня.

Нагадуємо, що за планом реформи перші зміни розпочнуть з первинки. Гарантовано безкоштовно надаватиметься екстрена, паліативна та первинна медична діагностика, а також ведення вагітності та пологи.

При цьому, платний пакет медичних послуг планується запустити не раніше 2020 року, коли буде сформований реєстр пацієнтів, запрацює електронна система охорони здоров’я eHealth та зміниться система фінансування.

Ковтонюк: Без електронного реєстру пацієнтів реформи не розпочнуть

Комментировать

Нажмите для комментария