Новини

Кабмін суттєво розширив кількість повноважень Національної служби здоров’я України

Кабмін_Медпросвіта

Останнє рішення Кабінету міністрів України суттєво розширило перечень функцій і повноважень НСЗУ. Наприклад, тепер НСЗУ відповідатиме за розвиток наукових досліджень, повний моніторинг забезпечення медичних гарантій населенню та інше.

Наразі вже є опублікована постанова Кабміну, за якою НСЗУ отримало наступні функції: отримання і обробка персональних даних і іншої інформації про аптечні заклади; укладання договору про реімбурсацію; аналіз звітності аптечних закладів про відпущені ліки в рамках урядової програми «Доступні ліки»; керування знаннями в галузі державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення; сприяння розвитку наукових підходів в реалізації цих гарантій; забезпечення впровадження наукових підходів до реалізації держполітики, що відноситься до компетенції НСЗУ; моніторинг і оцінка реалізації програми медичних гарантій; збір та обробка аналітичних даних на основі інформації eHealth; оприлюднення свідчень, які можуть сприяти реалізації програмі медгрантій; взаємодія з науковими, науково-дослідницькими закладами, навчальними закладами, закладами охорони здоров’я, іншими підприємствами в сфері реалізації освітніх і навчальних проектів.

МОЗ: Лікарі і фельдшери будуть повністю виключені зі складу бригад ЕМД до 2025 року

Вже зараз можна впевнено сказати, що у більшості НСЗУ просто буде дублювати функціонал Міністерства охорони здоров’я. В той же час, уряд Володимира Гройсмана та керівництво МОЗ неодноразово повідомляли, що частину функцій МОЗ передасть в інші, виконавчі органи, а профільне відомство переважно займатиметься впровадженням сучасних методів надання медичної допомоги та інше.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції