Новини

Кабмін схвалив створення закупівельної центральної організації

Ідея створити Нацагентство для закупівель лікарських препаратів почала реалізовуватись. Контролювати орган будуть громадські організації та представники влади.

«Щоб перейти на українську організацію, яка буде займатися тими закупівлями ми, перше, створюємо Секретаріат в Міністерстві охорони здоров’я, який буде підтримувати ті публічні закупівлі, які відбуваються через міжнародні організації», — сказала У.Супрун.

Структуру організації створюватимуть за рішеннями МОЗу, але наглядову раду, яка буде контролювати орган представлятимуть люди з центральних органів влади, міжнародних і громадських організацій, повідомляє в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Окремо стало відомо, що керівника організації обиратимуть виключно на конкурсних засадах. Чи буде конкурс відкритий, поки що не відомо.

Одразу треба зазначити, що рекомендації стосовно ліків, які дійсно необхідно буде закуповувати для України, будуть складати експертні комітети, які прийдуть на заміну головним позаштатним експертам, яких нещодавно за наказом Уляни Супрун, як в.о. міністра охорони здоров’я було вирішено ліквідувати, як інституцію при Міністерстві.

«І в 2019 році, коли вже закон про передання закупівель на міжнародні організації завершується, бо це є до березня 2019 року, плануємо переходити 100% на нашу українську організацію, яка буде займатися державними закупівлями», — уточню Супрун. Сама ж організація, зі слів очільниці МОЗу, буде фінансуватися самостійно.

Таким чином, можна зробити висновок, що найближчі два роки Україна і надалі буде користуватись послугами ПРОООН, Юнисеф та Crown Agency. Можливо, в Уряді підрахували, що цей час буде використаний для створення української закупівельної організації, та для проходження перехідного періоду.

Комментировать

Нажмите для комментария