Новини

Кабмін розширює Національний перелік лікарських засобів на 60 діючих речовин

Кабмин_Медпросвита

Під час засідання Кабінету Міністрів України було прийнято дві постанови які затверджують Нацперелік лікарських засобів та вносять в нього зміни.

Перша постанова була підготовлена ще в літку, втім, на той момент була незрозуміла ситуація з бюджетом галузі на наступний рік. Через це офіційне затвердження оновленого переліку довелось відкласти до грудня.

Другу постанову  №1303 Міністерство охорони здоров’я підготувало восени. Вона направлена на захист льотних груп населення та дозволяє для них виписувати по зменшеній ціні або безкоштовно препарати, які не входять в Нацперелік.

«Аналізуючи закупівлі лікарських засобів в регіонах, було виявлено, що тільки в 2016 році на суму більше 70 мільйонів гривень було закуплено екстрактів плодів дикої моркви, хмелю, м’яти перцевої, хлорофіліпту і тому подібного. Не можна сказати, що ці лікарські засоби взагалі не лікують, але в силу їх симптоматичної терапевтичної дії, закуповувати їх за державний кошт недоцільно», — повідомив заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик.

МОЗ планує за конкурсом набрати членів Експертного комітету з відбору ліків до Нацпереліку

В той же час, після вивчення всіх деталей Нацпереліку, в нього навпаки додали ряд діючих речовин, які можуть і будуть використовуватись в лікуванні тих чи інших хвороб згідно уніфікованим протоколам лікування в Україні. Загальна кількість діючих речовин в Нацпереліку тепер становить 427.

З яких джерел дозволено брати міжнародні протоколи на рівні уніфікованих в Україні? Перелік

Комментировать

Нажмите для комментария