Новини

Кабмін оприлюднив за яких умов можливе примусове обстеження та госпіталізація

В рамках боротьби з епідемією коронавірусу нового типу COVID0-19 , Уряд затвердив постанову, яка робить можливим примусове обстеження громадян та примусову госпіталізацію.

Згідно з текстом постанови уряду №245 від 25 березня, заклади охорони здоров’я мають право здійснювати обов’язкове медичне обстеження осіб, які контактували з хворими на Covid-19 або мають симптоми Covid-19, якщо такі особи відмовляються від медичного обстеження в добровільному порядку.

Крім того, медзаклади можуть здійснювати обов’язкову госпіталізацію та призначати карантин (самоізоляцію) хворим на Covid-19 або тим, хто має симптоми Covid-19, якщо такі особи відмовляються від госпіталізації або карантину (самоізоляції) в добровільному порядку.

Наказ МОЗ «Про затвердження протоколу «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)»»

Обов’язковій госпіталізації також підлягають діти осіб, які були госпіталізовані у зв’язку з захворюванням Covid-19, у разі неможливості їх тимчасового влаштування в сім’ї родичів або знайомих.

Особи, яким призначено карантин (самоізоляцію), зобов’язані неухильно виконувати рекомендації лікарів.

При цьому Національна поліція за письмовим клопотанням закладів охорони здоров’я може супроводжувати транспортні засоби під час доставки осіб для обов’язкового обстеження та госпіталізації.

Нацполіція і Нацгвардія мають забезпечувати охорону громадської безпеки і порядку на прилеглій території до об’єктів, у яких проводиться обов’язкове обстеження, госпіталізація та перебування осіб на обов’язковому карантині.

Офіційне звернення нового міністра охорони здоров’я Максима Степанова

При цьому центральні органи виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування та закладами охорони здоров’я мають надавати спеціалізовані санітарні транспортні засоби для перевезення на госпіталізацію осіб із підтвердженим коронавірусом або з підозрою на коронавірусну інфекцію.

Крім того, центральні органи влади спільно з органами місцевого самоврядування мають забезпечити соціальний супровід осіб, які перебувають на карантині (самоізоляції), особливо вразливих категорій громадян.

Медпрацівники швидкої включені до переліку медспеціальностей, яким буде збільшено оклад втричі

Теги

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook