Новини

Кабінет Міністрів України оприлюднив постанову про створення НСЗУ

Кабмін_Медпросвіта

Постановою №1101 від 27 грудня 2017 року офіційно розпочато створення Національної служби здоров’я України, яка стане головним розпорядником бюджетних коштів на медицину.

Основна функція НСЗУ, як нової структури у галузі «Охорона здоров’я» бути розпорядником коштів з державного бюджету на медичну галузь та бути замовником медичних послуг для населення у медичних установ, які працюють в Україні та мають статус некомерційного комунального підприємства.

Одразу треба відзначити, що абсолютно всі кошти, які йдуть на медицину будуть саме в розпорядженні НСЗУ, а тому, якщо медичний заклад не пройшов процедуру автономізації, він не зможе отримувати фінансування з державного бюджету. При цьому, кошти галузі будуть зберігатись не в НСЗУ, а на рахунках казначейств.

МОЗ надає можливість приватним клінікам також укладати договори з НСЗУ

Окрім того, що НСЗУ буде оплачувати лікарям надані пацієнтам медичні послуги в рамках декларацій, які ті розпочнуть підписувати з пацієнтам з квітня 2018 року, нова структура займатиметься програмою реімбурсації, моніторингом, аналізом та прогнозуванням  потреби населення в медичних послугах та препаратах.

МОЗ: Кожний медзаклад первинної ланки повинен обрати медичну інформаційну систему

Окремо треба нагадати, що саме НСЗУ за планом реформи бути створювати платний та гарантований пакети медичних послуг для населення наприкінці 2019 року, після того, як буде отримана вся необхідна інформація про роботу галузі та буде створений національний реєстр пацієнтів.

Пояснення Кабміну: як працюватиме нова модель фінансування первинки в 2018

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook