Новини

К. Надутий: «Словенія перекуповує лікарів, обіцяючи 3 000 євро зарплату та житло. І вони їдуть за кордон»

К. Надутий та його колега Ігор Найда повідомили, що сього МОЗ навіть уяви не мають, скільки лікарів прийде в первинну ланку_медпросвіта

Заступник голови правління Українського лікарського товариства К. Надутий та його колега Ігор Найда повідомили, що сього МОЗ навіть уяви не мають, скільки лікарів прийде в первинну ланку у 2018-му році.

Більше того, експерти повідомляють, що кадрова політика у Міністерстві ігноруються, а звідти і почнуться проблеми з реалізацією реформи.

«А в Миколаївській області сьогодні Словенія перекупила всіх інтернів, і вони вже поїдуть за кордон. Всіх до одного. Всіх, хто проходив інтернатуру, молодих спеціалістів, які мали замінити лікарів, перекупили, пообіцявши 3000 євро зарплату, житло, освіту для дітей, і вони їдуть за кордон. Тобто абсолютно права наша слухачка, і ця ситуація правдива, і буде відтворюватися у більшості випадків, особливо в сільській місцевості, де на лікаря не 3000, а 5000», — повідомляє К. Надутий.

Яка реальна зарплатня у медиків? Фото платіжок та таблиця по містам України

Згідно опублікованим даним Комітету з питань охорони здоров’я, з України за декілька років виїхало 65 тисяч медиків. Тенденція продовжується. Більшість європейських сусідів намагаються ліквідувати свій дефіцит кадрів українськими спеціалістами. Інтерес до українських медиків також є в тому, що вони працюють за значно менші зарплати, ніж вітчизняні спеціалісти.

Польща відміняє додаткову атестацію для українських медиків або «нас нікому буде лікувати»!

Наприклад, така ситуація склалась у Польщі. Українські лікарі, які переїхали до цієї країни працювати отримують в середньому 700 – 1000 євро. В той же час польські лікарі вимагають зарплатні не менш ніж 1 600 – 2000 євро з подальшим підвищенням. Польський Уряд на вимоги відповідає не охоче. Збільшення зарплатні мінімальне на наступний рік, тому вітчизняні спеціалісти виїжджають до Німеччини та інших європейських країн.

 

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook