Новини

К. Надутий: «Словенія перекуповує лікарів, обіцяючи 3 000 євро зарплату та житло. І вони їдуть за кордон»

К. Надутий та його колега Ігор Найда повідомили, що сього МОЗ навіть уяви не мають, скільки лікарів прийде в первинну ланку_медпросвіта

Заступник голови правління Українського лікарського товариства К. Надутий та його колега Ігор Найда повідомили, що сього МОЗ навіть уяви не мають, скільки лікарів прийде в первинну ланку у 2018-му році.

Більше того, експерти повідомляють, що кадрова політика у Міністерстві ігноруються, а звідти і почнуться проблеми з реалізацією реформи.

«А в Миколаївській області сьогодні Словенія перекупила всіх інтернів, і вони вже поїдуть за кордон. Всіх до одного. Всіх, хто проходив інтернатуру, молодих спеціалістів, які мали замінити лікарів, перекупили, пообіцявши 3000 євро зарплату, житло, освіту для дітей, і вони їдуть за кордон. Тобто абсолютно права наша слухачка, і ця ситуація правдива, і буде відтворюватися у більшості випадків, особливо в сільській місцевості, де на лікаря не 3000, а 5000», — повідомляє К. Надутий.

Яка реальна зарплатня у медиків? Фото платіжок та таблиця по містам України

Згідно опублікованим даним Комітету з питань охорони здоров’я, з України за декілька років виїхало 65 тисяч медиків. Тенденція продовжується. Більшість європейських сусідів намагаються ліквідувати свій дефіцит кадрів українськими спеціалістами. Інтерес до українських медиків також є в тому, що вони працюють за значно менші зарплати, ніж вітчизняні спеціалісти.

Польща відміняє додаткову атестацію для українських медиків або «нас нікому буде лікувати»!

Наприклад, така ситуація склалась у Польщі. Українські лікарі, які переїхали до цієї країни працювати отримують в середньому 700 – 1000 євро. В той же час польські лікарі вимагають зарплатні не менш ніж 1 600 – 2000 євро з подальшим підвищенням. Польський Уряд на вимоги відповідає не охоче. Збільшення зарплатні мінімальне на наступний рік, тому вітчизняні спеціалісти виїжджають до Німеччини та інших європейських країн.

 

Комментировать

Нажмите для комментария