Під час дискусії стосовно медичної реформи на телеканалі ZIK, заступник голови правління Українського лікарського товариства розповів про дефіцит кадрів в системі
Так, Костянтин Надутий нагадав, що більшість бюджету, яка відиляється на українську медичну систему йде на заробітні плати. Конкретно мова йде про 80% вливань, проте система продовжує втрачати медсестер та лікарів, тому що у грошовому еквіваленті цих коштів не вистачає.
«Насправді 80% вливань в галузь охорони здоров’я в Україні – це заробітна плата. І це при тому, що лікарів у нас стає вже менше, ніж в Європі. Медсестер у нас вже менше. Тобто необхідну медичну допомогу завтра буде нікому надавати», – вказує Надутий.
Окремо Надутий підкреслив, що якщо сьогодні в планах МОЗу є підвищення зарплатні сімейних лікарів до 26 000 гривень, то це означатиме, що 9 з 10 лікарів втратять свою роботу. Бо реформа, яка сьогодні подається від Уряду не віришує головної проблеми – дефіциту фінансування. Кількість грошей та ж сама, а зарплатні мають вирости до великих цифр.
«10% від бюджету охорони здоров’я ситуацію не змінять, на них зарплатню в десять разів не збільшиш. А де взяти гроші на зарплати лікарям? Це питання того, що за двадцять п’ять років українська медицина доведена до жебрацького стану недофінансуванням», – заявив заступник голови правління Українського лікарського товариства.
Заперечує словам Надутого член координаційної ради Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ\СНІД Дмитро Шерембей, який переконаний, що в системі достатньо грошей, щоб забезпечити гідний рівень заробітних плат на первинці.
«За рахунок тих ресурсів, які є зараз, вони зможуть добитись чесної та відкритої заробітної плати для лікаря у 26 тисяч гривень. Це гідно лікаря. Сім, десять і навіть п’ятнадцять тисяч гривень в місяць – це приниження будь-якого хірурга. І всі знають, що вони заробляють більше, і саме ми це оплачуємо. Я хочу, щоб хірург заробляв «чисту» зарплату», – каже Шерембей.
Комментировать