Тренінг із відпрацювання методики одягання та знімання протичумного костюму І типу для працівників епідеміологічного профілю територіальних установ Держсанепідслужби в Івано-Франківській області організували у межах практичного семінару-наради краю.
Навчання організовані для здобуття практичних навичок та застосування протиепідемічних заходів при виявленні пацієнта із підозрою на хворобу спричинену вірусом Ебола.
У разі виявлення таких потерпілих проводиться сортування осіб – хворих та осіб, що наразилися на небезпеку інфікування. Після цього потрібна термінова госпіталізація хворого, яка здійснюється спеціалізованим транспортом з дотриманням вимог протиепідемічного режиму.
У 2014–2015 роках зафіксована найтяжча за весь період спостережень за хворобою спричиненою вірусом Ебола епідемія в Західній Африці (Гвінея, Сьєра-Лєоне, Ліберія, Нігерія, Сенегал, Малі). Епідемія поширилась за межі цього регіону до США, Іспанії, Великобританії. Усього з початку спалаху зареєстровано більше 27 тис. випадків хвороби, із них понад 11 тисяч призвели до смерті. Захворіло майже 900 медичних працівників. Тому опрацювання форм захисту від захворювання залишається надзвичайно важливим.
Крім цього під час заходу розглянули питання клініки, діагностики та профілактики захворювання на поліомієліт. Актуальність теми зумовлена двома виявленими випадками циркулюючого вакцино–спорідненого вірусу поліомієліту типу I у Закарпатській області. Щоб запобігти виникненню та поширення захворювання та для швидкого реагування, у разі його виявлення Держсанепідслужба у Івано-Франківській області посилила державний санітарно-епідеміологічний нагляд.
Приділили увагу і питанням профілактики туберкульозу в регіоні.
Комментировать