День в історії

Історія виникнення протезування зубів

9 березня 1822 року американський лікар Чарльз Грем – став власником патенту на штучні зуби, що викликало справжню сенсацію. Але перші зубні протези були винайдені ще в стародавньому Єгипті – в ті часи їх створювали виключно зі слонової кістки і фіксували золотим дротом.

У всі часи протези були своєрідним показником заможності людини. З 1882 року почали виготовляти штучні зуби переважно з пластмаси, які на жаль не відзначалися гарною якістю.

Історія виникнення протезування бере свій початок з древніх часів. Підтвердженням цьому вважають знайдений останки індіанця, який жив в VI ст. до н. е., в котрого замість власних зубів були найдені імпланти з панцира мідій. На території Франції була знайдена щелепа людини, яка жила в I ст. н. е., вже з металевим імплантом.

Саме в стародавньому Римі з’явилися перші наукові записи в яких була інформація про лікування зубів. До середини XVIII ст. зубні протези виготовляли з кісток тварин, і кріпили їх до сусідніх зубів за допомогою дроту з срібла чи серебра. Людські зуби, також використовували для протезування, їх купували у бідних.

Історичні джерела стверджують, що саме дантист Людовік XV П’єр Фошар створив перші протези та штифтові зуби.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції