Новини

Інструкція МОЗ з використання міжнародних протоколі: Що робити у випадку смерті пацієнта?

МОЗ_Медпросвіта

МОЗ офіційно заявляє, що чітке застосування нових клінічних протоколів за наказом МОЗ №1422 надає лікарю повний юридичний захист навіть у випадку смерті пацієнта.

Діючий наказ МОЗ № 751 від 28.09.2012 року із змінами відповідно до наказу № 1422 від 29.12.2016 р. (редакція наказу від 28.04.2017 року) дозволяє використовувати новітні міжнародні протоколи засновані на доказовій медицині. Єдина умова – це заповнення відповідного документа пацієнтом, який офіційно погоджується на використання міжнародного протоколу.

В інформованій згоді хворого вказується назва обраного нового клінічного протоколу. Текст протоколу українською мовою знаходиться у закладі охорони здоров’я та є доступним всім лікарям закладу для ознайомлення.

У разі виникнення конфліктних ситуацій текст протоколу може бути наданий відповідним органам, після отримання їхнього письмового запиту, відповідно до чинного законодавства.

Где врачу взять новые клинические протоколы, рекомендованные МОЗ?

Відзначимо, що керівництво Міністерства охорони здоров’я планувало затвердити використання міжнародних протоколів лікування прийнятим 19 жовтня законопроектом №6327, але в останній день розгляду правок, народні депутати ВРУ виключили цей пункт.

Супрун: Ліки по старим протоколам закуповувати не будуть. А за використання не «сучасних протоколів» накладатимуть санкції на лікарів

Окремо необхідно зазначити, що МОЗ обіцяє заохочувати використання нових протоколів. Якщо вони будуть використовуватись в якості локальних, в Міністерстві планують фінансувати такі медичні установи для придбання новітнього обладнання, яке прописано в протоколах лікування.

Наказ МОЗ № 1422 з переліком затверджених джерел міжнародніх протоколів

Комментировать

Нажмите для комментария