Новини

Інститути Амосова, Ромоданова, Шалімова та Стражеска переводять на самоокупність?

Національна академія медичних наук заблокувала доступ до бюджетних коштів в зв’язку з запуском пілотного проекту по впровадженню платних послуг.

Як повідомляють директора інститутів, через запуск цього пілоту вже встигла виникнути заборгованість по виплатам заробітної плати за червень та липень. Через нестачу фінансування також було прийнято рішення відправляти додому пацієнтів, які очікують на операції.

Затримка з запуском платних послуг пов’язана з тим, що методичка для розрахунку собівартості послуг операцій від МОЗ надійшла лише 30 червня, тоді як фінансування припинилось раніше.

«Немає препаратів, бо не розблоковані гроші і не можна провести торги. Наприклад, пацієнти самі не будуть закуповувати операційні гази, наркотичні, знеболювальні засоби. Люди і так купують клапани, стенти, витратні матеріали. У кого критична ситуація, люди купували необхідне і оперировалися, а у кого немає грошей – відправлялися додому чекати кращого часу. Сподіваємося, зарплату виплатили, і наступним кроком буде розблокування цих коштів», — кажуть в інституті Амосова.

Тим часом в інституті ім. Шалімова повідомили, що у них також є місячна заборгованість із заробітної плати, а за останні два місяці звільнилися 4 лікаря – поїхали працювати в Америку. Медсестри ж переходять у приватні клініки.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook