Новини

Ініціатива громадського сектору: відкликати Ольгу Богомолець з посади голови профільного комітету

Реформа_вторички_медпросвита

Заступником голови в Громадській Раді при МОЗ Україні Тимофієм Бадіковим було розміщено петицію щодо відкликання Ольги Богомолець з посади голови профільного  комітету на порталі ВРУ.

Свою ініціативу громадський діяч в тексті петиції обумовлює звинуваченням народного депутата О. Богомолець тим, що вона займається блокуванням реформаторських законів представлених урядом України у парламенті.

Розмова йде про конкретні законопроекти номер 6327 (Проект Закону про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів) та 6329 (Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України), які були розглянуті в залі Верховної Ради України ще 8 червня цього року. Перший, після того, як його було поставлено на голосування в четвертий раз вдалось прийняти за основу. Другий народними депутатами було повністю відхиллено.

Зокрема, в своїй петиції заступник голови Громадської Ради при МОЗ звинуватив Богомолець у використанні «популістських та неправдивих тез», чим вона, нібито, «ввела в оману частину нардепів і поставила під ризик старт медреформи».

Також Бадіков нагадує, що на посаді голови Комітету з питань охорони здоров’я України ВРУ, Ольга Богомолець має всі можливості і самостійно ініціювати та реформи у галузі, а не займатись лише блокуванням урядових законопроектів.

Відзначимо, що, дійсно Комітетом з питань охорони здоров’я України ініціативи щодо реформування галузі, якщо й надходять, то дуже повільно. Проте є й досягнення з їх сторони. Наприклад, законопроект номер 2309а-д (Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров’я), яким було запущено автономізацію медичних закладів України.

Також  профільним комітетом ВРУ під керівництвом Ольги Богомолець було представлено альтернативні законопроекти запропонованих Урядом, та розроблених у МОЗ України. Ці законопроекти також приймали участь у голосуванні 8 червня, та не були підтриманні нардепами. А сама ідея створення цих альтернативних законопроектів, найбільш вірогідно була обумовлена тим, що за весь рік МОЗ та Комітет так і не знайшли ні політичної волі, ні реального бажання налогодити точки дотику для продуктивної роботи задля реформування галуззі, з включенням інтересів всіх сторін, про що свідчать постійни скандальні звинувачення як з однієї сторони, так і з іншої.

20+ отличий пакетов законопроектов по реформе медицины: МОЗ v.s. комитет ВР

За добу петиція вже набрала 289 голосів з 25 000 потрібних, щоб вона була розглянута.

Незалежно від результату ініціативи громадського сектору в питанні відкликання Ольги Богомолець з посади голови профільного комітету, редакція порталу «Медпросвіта» висловлює стурбованність внутрішніми суперечками між представниками МОЗ та профільним комітетом ВРУ замість подальшого пошуку можливості плодотворної роботи над покращенням умов у сфері охорони здоров’я.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook