Новини

Інформація щодо захворюваності на грип та ГРВІ у Європейському регіоні та в світі

Інформація щодо захворюваності на грип та ГРВІ у Європейському регіоні, 36 – 39 тиждень 2016 року (дані базуються на відомостях, отриманих за тиждень 36 — 39/2016, Інтернет посилання: http://www.flunewseurope.org/Archives).

Активність грипу в 41 країні Європейського регіону ВООЗ залишається на низькому рівні, що типово для даного періоду року.

Кількість вірусів, виявлених з дозорних і недозорних джерел, незначне. Дані з 16 країн та регіонів, що беруть участь в Проекті загальноєвропейського моніторингу надлишкової смертності для вжиття заходів у сфері громадського здоров’я (EuroMOMO), вказують на те, що на протягом останніх 5 тижнів показник смертності від усіх причин не виходив за межі норми.

На підставі загальних результатів аналізу фахівці ВООЗ рекомендували включити до складу грипозних вакцин наступні штами вірусів, що циркулюватимуть у Північній півкулі в сезоні 2016 – 2017 років:

– А/ California/7/2009(H1N1)pdm09-подібний вірус,

– A/Hong Kong/4801/2014(H3N2)-подібний вірус,

– вірус B/Brisbane/60/2008.

Для чотирьохвалентної вакцини, крім вищевказаних компонентів, рекомендовано включити вірус тиу В/Phuket/3073/2013.

Активність грипу в світі

Станом на середину вересня, підвищена активність грипу продовжувала реєструватися в країнах зони помірного клімату в Південній Америці, в Південній Африці тривала з переважанням вірусу A(H1N1)pdm09 і знизилася в Океанії, де домінуюче положення в циркуляції зберігав вірус A(H3N2).

Тяжкість

З країн, які проводять епіднагляд за ТГРІ або за лабораторно підтвердженими випадками грипу у відділеннях реанімації та інтенсивної терапії, не надійшло повідомлень про випадки грипозної інфекції.

Примітка:

Бюлетень Flu News Europe представляє і інтерпретує дані по епідемічній активності грипу в 41 країні Європейського регіону ВООЗ для надання інформації фахівцям в галузі суспільної охорони здоров’я, клініцистам і населенню про час настання і інтенсивності сезону грипу та поширення грипу в Регіоні, поширеності та характеристикам циркулюючих вірусів.

Більш докладні відомості є на сайтах Європейського Регіонального бюро ВООЗ, штаб-квартири ВООЗ та Європейського центру профілактики і контролю захворювань.

Телефони для отримання консультацій з питань профілактики грипу та ГРВІ

Комментировать

Нажмите для комментария