Статті

Інфекції значно підвищують смертність у пацієнтів з деменцією

Лечение мигрени - МедПросвита

В рамках конгресу Міжнародної Асоціації хвороби Альцгеймера були представлені результати великого аналізу, що оцінює зв’язок між інфекцією і смертністю у пацієнтів з деменцією.

методи

Дослідники вивчили дані данського національного регістру, в який увійшли приблизно 1,5 млн індивідуумів у віці 65 років і старше. Йшлося про осіб, які звернулися за допомогою з приводу інфекції.

За період спостереження в 12,7 млн ​​людино-років 575 260 індивідуумів померли.

результати

  • Згідно з даними аналізу, пацієнти з деменцією , у яких була діагностована інфекція, вмирали в 6,5 разів частіше, ніж учасники дослідження без деменції (відносний ризик 6,52 (95% ДІ 6,43 — 6,60)). У пацієнтів з деменцією, у разі якщо інфекція не була виявлена, ризик смерті також підвищувався в 3 рази, в порівнянні з особами без деменції і без інфекції (відносний ризик, 3.12 (95% ДІ 3,08 — 3,16)). У пацієнтів з інфекцією, але без деменції, ризик смерті також був вище в 3 рази, в порівнянні з індивідуумами без інфекції і деменції (відносний ризик, 3.19 (95% ДІ 3,17 — 3,21)).
  • Показано, що смертність була вище в перші 30 днів після діагностики інфекції. Однак ризик залишався все ще підвищеним протягом наступних 10 років.
  • Смертність від усіх інфекцій, починаючи від сепсису закінчуючи інфекцією вуха, була підвищена у пацієнтів з деменцією, у порівнянні з індивідуумами без деменції.
  • Також відзначено, що пацієнти з деменцією мали більш важкі інфекції, ніж пацієнти без деменції. Цей факт, на думку дослідників, може пояснюватися більш пізньою діагностикою інфекції.

У висновку , автори підкреслили, що слід насторожено ставитися до інфекційних захворювань у пацієнтів з деменцією, так як самі пацієнти часто не скаржаться, і інфекції можуть протікати в стертій формі у літніх. Важливо також звернути увагу на потенційне погіршення симптомів деменції на тлі інфекції.

Джерело: Alzheimer’s Association International Conference (AAIC) 2020: Poster 38941, presented July 2020.

Комментировать

Нажмите для комментария