Новини

Індивідуальні ліцензії для лікарів не дозволять ухилятись від відповідальності та недотримуватись сучасних стандартів у медицині

міністерство охорони здоров'я_медпросвтіа

Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк заявляє, що індивідуальне ліцензування змусить лікарів дотримуватись протоколів, запобігатимуть неправомірним діям та зменшать кількість порушень у роботі.

«В цивілізованих країнах індивідуальна відповідальність лікаря – професійна, тому за помилку і системні порушення можна втратити ліцензію. Сьогодні система зовсім інша, вона недосконала – господарську відповідальність несе головний лікар, тому що він має ліцензію на господарську діяльність», — заявляє заступник міністра.

Супрун: В Україні зареєстровано 185 тисяч лікарів і цієї кількості достатньо для населення

За його словами, стара система фактично ніяк не пов’язана з кримінальним кодексом, тому лікарі фактично не несуть відповідальності за свої дії, продовжують працювати з порушеннями у медзакладах, наприклад, призначати «фуфломіцини», аналізи та дослідження які пацієнтам не потрібні.

Нараз, за словами заступника міністра, вже є створений проект концепції індивідуального ліцензування. За 2019 рік у МОЗ планують завершити розробку та подати на затвердження у Верховній Раді законопроект про ліцензування. Коли він буде прийнятий, лікарі нарешті будуть нести професійну відповідальність за свої дії.

МОЗ боротиметься з фуфломіцинами через ліцензування лікарів та міжнародні протоколи

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції