Статті Територія пацієнта

ІІ щорічна конференця «Я можу!» з питань комплексної допомоги дітям з аутизмом

ІІ щорічна конференця "Я можу!" з питань комплексної допомоги дітям з аутизмом

До Всесвітнього дня поширення інформації про аутизм у Львові відбулася конференція з питань допомоги дітям з аутизмом “Я можу!”

ІІ щорічна конференця "Я можу!" з питань комплексної допомоги дітям з аутизмом

23-24 березня у Grand Hotel Lviv відбулася ІІ щорічна конференція “Я можу!” за участі фахівців з поведінкової терапії, логопедії, освітян у сфері інклюзії та громадських діячів. Захід організували благодійний фонд Future for Ukraine та Центр розвитку і соціалізації «Старт» з нагоди Всесвітнього дня поширення інформації про аутизм (2 квітня).

За даними ВООЗ, у світі 1 дитина зі 100 має аутизм. Однак, згідно зі статистикою США за 2020 рік, розлади спектра аутизму діагностовані у 1 з 36 дітей. В Україні статистика не є остаточною і не відповідає дійсній ситуації.

Як зазначає Анна Перекатій, засновниця навчального центру “Старт”, діти з аутизмом можуть успішно навчатися, але потребують в цьому допомоги. Тому фокус цьогорічної конференції був на тому, аби всебічно розглянути питання аутизму: з медичної точки зору, з педагогічної, і з корекційної.

У перший день відвідувачі прослухали лекції з наступних тем:

  • нові дослідження про аутизм;
  • встановлення діагнозу та механізми призначення допомоги від держави;
  • корекційні методики при харчовій вибірковості;
  • розвиток мови або альтернативні засоби комунікації для дітей, що не говорять.

Важливою темою для дискусії був розвиток мовлення шляхом поведінкової терапії. Однак, згідно зі світовою статистикою, 30 % дітей із розладами спектра аутизму (РСА) не користуватимуться мовленням. Для комунікації з ними потрібна буде жестова мова, обмін картками або спілкування за допомогою спеціальних застосунків — це дуже важливо для соціалізації осіб із РСА.

Другий день конференції “Я можу!” був присвячений питанню інклюзії в Україні та роботі з молоддю з аутизмом. Психологиня Дана Смаль, розповіла про те, як обрати садочок чи школу та форму навчання для дитини з РСА та, як оформити все документально. Для батьків підлітків у спектрі була спеціально організована секція про статеве виховання та працевлаштування людей з аутизмом.

ІІ щорічна конференця "Я можу!" з питань комплексної допомоги дітям з аутизмом

До організації заходу також долучилася команда LEVCHYK SPECTRUM HUB — центру адаптації та корекції для дітей у спектрі аутизму, які евакуювалися із зони бойових дій. Людмила Мамалига, методистка хабу, яка є фахівчинею у галузі спеціальної освіти та поведінковою аналітикинею, разом з Христиною Ткач, авторкою низки курсів та книг з логопедії та АВА та викладачкою кафедри психології ЛНУ «Львівська Політехніка», які були ведучими.

Дводенна конференція пройшла у двох форматах — офлайн та онлайн. Наживо її відвідали близько 100 людей. Така сама кількість брала участь онлайн.

Питання аутизму стає дедалі більш актуальним. Кількість діагностованих випадків РСА у дітей стрімко зростає. І найбільше, чого вони потребують — це прийняття, розуміння і соціалізація у суспільстві.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook