Новини

Ігор Перегінець: Додаткова імунізація від поліомієліту для діток від 2 місяців до 6 років розпочалася в усіх регіонах України

Вчора відбувся офіційний старт додаткової трьохтурової імунізації проти поліомієліту в Україні за участі заступника Міністра охорони здоров’я України Ігоря Перегінця, головного дитячого імунолога м. Києва Федора Лапія, діток з батьками, які прийшли вакцинуватися, та представників медіа.

Додаткова трьох турова імунізація розпочалася одночасно по всій Україні. Додаткова вакцинація відбувається тільки у медичних закладах, де є стаціонарні або мобільні вакцинальні кабінети.

Для того, щоб подолати поліомієліт, усі діти віком від 2 місяців до 6 років у двох турах мають бути вакциновані від поліомієліту оральною поліовакциною (ОПВ). У третьому турі будуть вакцинуватися діти від 2 місяців до 10 років.

Діти, які не отримали жодного щеплення проти поліомієліту, отримують перше щеплення інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) та в подальшому не менше ніж через 2 тижні – щеплення живою, оральною вакциною (ОПВ) в рамках додаткової імунізації.

Тривалість першого раунду вакцинації ОПВ складає 3 тижні, починаючи від 20 жовтня 2015 року, наступних раундів вакцинації (другого та третього) – 2 тижні. Інтервал між раундами вакцинації ОПВ складає один місяць (30 діб). Відрахування інтервалу між раундами відбувається від останнього дня попереднього раунду вакцинації ОПВ.

Ігор Перегінець зазначив, що поліомієліт надзвичайно часто викликає пожиттєвий параліч (в 1 з 200 випадків хвороби) і навіть може привести до гибелі дитини. Способів лікування цього захворювання не існує. Тому вакцинація є єдиним ефективним шляхом захистити дітей. «Усвідомлюючи ці факти, ми прийняли рішення вакцинувати сьогодні свою власну дитину – так само, як ми закликаємо це зробити усіх інших українських батьків. Нещеплені діти ризикують найбільше», — додав І. Перегінець.

Федір Лапій, головний дитячий імунолог м. Києва, додав, що вакцинація проходить у кожній дитячій поліклініці, і закликав всіх батьків привести своїх діток та вакцинувати від поліомієліту безпечною та ефективною вакциною, яка вже розвезена у всі області України. «Вакцина ОПВ має підтверджений профіль якості, безпечності та ефективності. ОПВ вакцина захищає від інфікування поліовірусами будь-якого типу, зупиняє передачу вакциноспорідненого поліовірусу в популяції», — зазначив Федір Лапій.

Комментировать

Нажмите для комментария