Вибір редакції Є думка

Де ж ті мільйони, або яка зарплата буде в сімейників у 2018 році

Шановні, скільки ви вже «підписали» пацієнтів? Якщо та цифра наближується до 2000, то я особисто оприлюдню ваше фото на сторінках Медпросвіти з підписом «Людина року». Не шуткую, бо в багатьох знайомих кількість «підписантів» коливається від 300 до 30. Навіть там, де «один лікар на 2 села».

Як приклад — КЗ «Уманський районний центр ПМСД» Уманської РР. Згідно з даними Держкомстату, чисельність населення району складає 42 993 людини станом на 01.03.2017. А скільки людей підписали декларації з лікарями, знаєте?

«Вже більше 1000 жителів Уманщини та прилеглих територій обрали лікарів нашого центру!» — говориться в повідомленні Уманського районного центру ПМСД на сторінці в ФБ.

«Два тижні тому в тестовому режимі ми розпочали підписну кампанію «Лікар для кожної сім’ї». Сьогодні вже 1200 людей обрали наших лікарів. До кінця травня ми плануємо провести Ярмарки здоров’я в Родниківці, Бабанці, Ладижинці, під час яких люди зможуть познайомитися з лікарями Центру, підписати з ними декларації, а також пройти медичні обстеження» — розповів головний лікар Центру первинної допомоги Уманського району Олександр Новаківський.

Так, почали нещодавно, а вже 1200 пацієнтів. Працюють, проводять Ярмарки. Молодці.

Але 1 липня, коли «гроші підуть за пацієнтом», вже не за горами. Тоді як навіть найкращі лікарі навряд чи підписали більше 300 пацієнтів. Чи вдастья їм набрати 2000? Складне питання.

І така ситуація не лише в Уманщині. Не йдуть пацієнти підписувати декларації!

Нагадуємо, що згідно з опитуванням, яке проводилось раніше, лише третина респондентів відповіла, що вони звертаються до свого сімейного лікаря/терапевта.  Сама пані в.о. міністра також прогнозувала, що в цьому році декларації підпишуть приблизно 30% громадян.

Спираючись на ці 30%, рахуємо на прикладі тієї ж Уманщини. Якщо загальна кількість мешканців — 42 993, то очікується підписання десь 14 000 декларацій. Тобто, цього повинно вистачити на 7 лікарів із навантаженням у 2000 пацієнтів.

А скільки лікарів у районному ЦПМД? Отож…

Лікарі в інших районах теж занепокоєні. Не секрет, що більшість працюючого населення йде до свого дільничного лише тоді, коли потрібен лікарняний. От і виходить – як прийдуть за лікарняним, так і підпишуть декларацію. А до того часу лікар отримуватиме гроші за кількість пацієнтів, що є, згідно зі звітами, які подаються в НСЗУ.

«Гроші будуть перераховуватися щомісячно залежно від кількості пацієнтів, які підписали декларації з лікарями конкретного закладу», — зазначив голова Національної служби здоров’я Олег Петренко.

Нагадаємо, що до тарифу за кожного пацієнта, крім зарплати лікаря, закладені й інші витрати. Уляна Супрун запевняє, що на зарплату 15-25 тис. гривень на місяць гроші все ж залишаться, але за умови, що лікар дійсно підпише 2000 декларацій. А якщо не підпише?

Хвилюватись з цього приводу ще рано, запевняє МОЗ. «У перехідний період протягом 2018 року заклади будуть отримувати додаткове фінансування і за частину пацієнтів, які були прикріпленні раніше за територіальним принципом. Тариф на цих пацієнтів складе 240 грн на рік», — пояснюють в Міністерстві охорони здоров’я.

І як НСЗУ рахуватиме кількість пацієнтів, що були закріплені, але не підписали декларацію? Будуть їх фінансові фахівці вираховувати, яке навантаження було на конкретного лікаря, а потім відраховуватимуть кількість підписантів від загальної кількості і за непідписантів, що залишаться, сплачувати по тарифу 240 грн? За яку саме «частину» сплатить НСЗУ? Чи знову буде «середня кількість»?

Залишається лише чекати на 1 липня і сподіватися на краще. Напевно, зрозуміло все стане вже після того, як лікарі подадуть свої перші звіти й отримають перші «справедливі зарплати».

Ваш редактор,
Наталя Усенко

Фото: Врачам выплачивают маленькие зарплаты (РБК-Украина)

2 комментария

Нажмите для комментария

  • Министерство не предусмотрело никакого механизма ,который бы стимулировал население к подписанию деклараций. На данный момент заключают договоры только больные и очень больные люди, а в основном это люди пенсионного возраста. Они составляют не более 30 процентов населения. Остальные не видят в этом надобности. Кроме того, сам процесс регистрации сильно затруднен из-за отсутствия необходимого количества компьютеров и регистраторов. В основном, эту обязанность перекинули на врачей, которые вынуждены заниматься регистрацией вместо приема пациентов.

  • Мій сімейник вже 700 людей записав, фізично не встигають. На два тижні вже все записано.

    Ми на Facebook