Выбор редакции Есть мнение

І де ж ті мільйони, або яка зарплата буде в сімейників в 2018 році

Шановні, скільки ви вже «підписали» пацієнтів?

Якщо та цифра наближується до 2000, то я особисто оприлюдню ваше фото на сторінках Медпросвіти з підписом «Людина року». Не шуткую, бо в багатьох кількість «підписантів» коливається від 300 до 30. Навіть там, де «один лікар на 2 села».

Як приклад — КЗ «Уманський районний центр ПМСД» Уманської РР

Згідно з даними Держкомстату, чисельність населення району складає 42993 людини станом на 01.03.2017. А скільки людей підписали декларації з лікарями знаєте?

«Вже більше 1000 жителів Уманщини та прилеглих територій обрали лікарів нашого центру!» — говориться в повідомленні Уманського районного центру ПМСД на сторінці в ФБ.

«Два тижні тому в тестовому режимі ми розпочали приписну кампанію «Лікар для кожної сім’ї». Сьогодні вже 1200 людей обрали наших лікарів. До кінця травня ми плануємо провести Ярмарки здоров’я в Родниківці, Бабанці, Ладижинці, під час яких люди зможуть познайомитися з лікарями Центру, підписати з ними декларації, а також пройти медичні обстеження» — розповів головний лікар Центру первинної допомоги Уманського району Олександр Новаківський.

Так, почали недавно, а вже 1200 пацієнтів. Працюють, проводять Ярмарки. Молодці.
Але те саме 1 липня, коли «гроші підуть за пацієнтом» вже не за горами. А самий найкращий лікар підписав 300 пацієнтів. Чи набере він 2000? Складне питання.
І така ситуація не лише в Уманщині. Не йдуть пацієнти підписувати декларації!

Нагадуємо, що згідно з опитуванням, що проводилось раніше, лише третина респондентів відповіла, що вони звертаються до свого сімейного лікаря/терапевта.  Сама пані в.о. міністра також прогнозувала, що в цьому році декларації підпишуть приблизно 30% громадян.

Спираючись на ті самі 30% рахуємо на прикладі тієї ж Уманщини.
Якщо загальна кількість мешканців 42993, то очікується підписання десь 14000 декларацій. Тобто цього повинно вистачить на 7 лікарів з нагрузкою в 2000 пацієнтів.

А скільки лікарів в районному ЦПМД? Отож…

Лікарі в інших районах також занепокоєні.

Також не секрет, що більшість працюючого населення йде до свого дільничного лише у випадку, коли потрібен лікарняний. От і виходить – як прийдуть за лікарняним, так і підпишуть декларацію. А до того часу, лікар буде отримувати за кількість пацієнтів що є, згідно з Звітами, що подаються в НСЗУ.

«Гроші будуть перераховуватися щомісячно залежно від кількості пацієнтів, які підписали декларації з лікарями конкретного закладу», — зазначив голова Національної служби здоров’я Олег Петренко.

Нагадуємо, що до тарифу за кожного пацієнта закладені і інші витрати, крім зарплати лікаря.

Але Уляна Супрун запевняє, що на зарплату 15-25 тис. гривень на місяць все ж таки залишиться за умови, що лікар підпише 2000 декларацій.
А якщо не підпише?

В такому випадку також поки не варто хвилюватись, як запевняє МОЗ.
«У перехідний період протягом 2018 року заклади будуть отримувати додаткове фінансування і за частину пацієнтів, які були прикріпленні раніше за територіальним принципом. Тариф на цих пацієнтів складе 240 грн на рік», — пояснюють в Міністерстві охорони здоров’я.

Але як НСЗУ рахуватиме кількість тих, що були закріплені але не підписали декларацію?
Будуть їх фінансові фахівці вираховувати яке навантаження було на конкретного лікаря а потім вираховуватимуть кількість підписавших з загальної кількості і залишки непідписантів сплачувати по тарифу 240 грн? За яку саме «частину» сплатить НСЗУ? Чи знову буде «середня кількість»?

Залишається лише чекати того самого 1 липня для першої хвилі підписної кампанії і 1 вересня для другої хвилі.

А подавши перший звіт і отримавши першу «справедливу зарплату» вже стане зрозумілим, що і як.

Ваш редактор,
Наталя Усенко

Фото: Врачам выплачивают маленькие зарплаты (РБК-Украина)

Комментировать

Нажмите для комментария

Здравствуйте,
Выйти

Мы на Facebook