Новини

Хто винен у спалаху кору? Керівництво країни вперто ігнорувало проблему з початку року

Врач сложил руки_медреформа_медпросвіта

Незважаючи на те, що проблема фактичного забезпечення населення життєво необхідними лікарськими засобами, вакцинами та медичними виробами озвучувалась неодноразово ще з початку 2017 року, керівництво країни не знайшло за необхідно розглянути це питання та знайти механізми вирішення проблеми. Про це заявила голова комітет з ОЗ Верховної ради Ольга Богомолець.

«Для громадськості представляю перелік звернень Комітету до керівництва країни, які були проігноровані» — написала О. Богомолець на своїй сторінці в ФБ і навела перелік звернень:

20 лютого 2017 р.
Президенту України Порошенку П.О. з проханням терміново скликати засідання Національної ради реформ з питань охорони здоров’я, на якому розглянути питання щодо організації державних закупівель із залученням міжнародних спеціалізованих організацій та стану фактичного забезпечення населення життєво необхідними лікарськими засобами, вакцинами та медичними виробами.

8 вересня 2017 р.
Першому віце-прем’єр-міністру України – Міністру економічного розвитку і торгівлі України Кубіву С.І. Порушено питання щодо забезпечення належного охоплення населення профілактичними щепленнями для стабілізації епідемічної ситуації доведення рівня вакцинації до рекомендованих ВООЗ 90-95% з проханням доручити МОЗ України терміново здійснити поставку закуплених за кошти 2016 року вакцин.

6 жовтня 2017 р.
Секретарю Ради Національної безпеки і оборони України Турчинову О.В. повідомлено, що на фоні критично низьких рівнів охоплення профілактичними щепленнями зростає захворюваність населення на кір, краснуху, правець, кашлюк, епідпаротит, Хіб-інфекцію, що становить загрозу національній безпеці країни, та порушено клопотання розглянути питання щодо стану забезпечення закладів охорони здоров’я та населення лікарськими засобами, централізовано закупленими МОЗ на найближчому засіданні РНБО.

21 грудня 2017 року
Я, Ольга Богомолець, як член Комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО особисто взяла участь у засідання цієї Комісії, на якому серед порушила питання щодо забезпечення епідеміологічного благополуччя населення, стану і проблемних питань проведення імунізації громадян України.

22 грудня 2017 року
Прем’єр-міністру Україну Гройсману В.Б. з проханням взяти питання щодо ситуації у сфері захисту населення від інфекційних хвороб та вакцинопрофілактики під особистий контроль та дати доручення МОЗ проаналізувати причини низьких рівнів вакцинації населення і терміново вжити заходів для забезпечення належної організації вакцинації населення України.

17 січня 2018 р.
Прем’єр-міністру Україну Гройсману В.Б. щодо вкрай неблагополучної та небезпечної епідемічної ситуації, що склалася в Україні з настійним проханням доручити МОЗ провести у період з 22 по 26 січня 2018 року розширене засідання колегії МОЗ України за участі представників Уряду, народних депутатів України, представників МОН та інших зацікавлених міністерств та відомств, на якому заслухати питання про стан захворюваності населення на кір в Україні та заходи, що вживаються для недопущення епідемії.

Школи Івано-Франківська відправлено на карантин через кір

Ольга Богомолець відмічає, що якби була своєчасна реакція на звернення, то нинішньої ситуації можна було б не допустити. Крім того, вона звертає увагу на те, що Україну можуть чекати спалахи не лише кору, а і інших тяжких хвороб, якщо ситуація не зміниться і влада не віднесеться до питання більш відповідально.

Е. Комаровский: Общество требует трупов. И корь покажется сладкой ягодкой на тортике, когда придет дифтерия

« Жодних заходів реагування не вжито. Люди продовжують вмирати, а виконавчої влади ніби не існує. Бездіяльність такого міністерства, як МОЗ — рівносильна умисному вбивству. І відповідати за смерті людей чиновники мають за всією суворістю закону» — пише О. Богомолець.

 

Комментировать

Нажмите для комментария