Новини

Хто тут корупціонер? Офіційна відповідь Crown Agents

Протягом кількох останніх днів у соціальних мережах та в ЗМІ почали з’являтися коментарі щодо діяльності компанії Crown Agents відносно закупівель ліків та медичних препаратів для МОЗ України за кошти держбюджетів 2015 та 2016 років.

Вважаємо за необхідне надати офіційну інформацію на озвучені заяви.

«Закупівлі відбувались за кошти держбюджету 2015 року, а здійснювалися у 2016 році»

Угода між Crown Agents та МОЗ щодо закупівель  ліків, медичних виробів та реагентів за програмами дорослої та дитячої онкології та онкогематології на суму близько 32 млн. доларів США за кошти держбюджету 2015 року була підписана 6 листопада 2015 року. Тендерний процес розпочався 6 грудня 2015 року у відповідності до умов угоди, поставки відбувалися впродовж 2016 року та закінчилися в повному обсязі у термін, визначений угодою, а саме 6 грудня 2016.

 «Державні кошти рік були на рахунках компанії»

Кошти за закупівлю ліків за державний  бюджет 2015 року були перераховані у грудні 2015 року на спеціальний рахунок компанії для управління клієнтськими коштами. Цей рахунок має спеціальний статус: кошти не можуть бути перераховані на інші рахунки, списані, або відправлені на депозит. По факту здійснення кожної окремої поставки відбувалась оплата постачальникам з даного рахунку впродовж 2016 року. Комісія Crown Agents нараховується тільки після здійснення поставок та оплати постачальникам.

«Статус Crown Agents. Приватна компанія чи міжнародна організація»

Crown Agents є міжнародною компанією, яка співпрацює з урядами країн, міжнародними організаціями та компаніями за напрямками: зміцнення систем охорони здоров’я, управління ланцюгами постачань, управління економічним розвитком і надання гуманітарної допомоги.  100% акцій Crown Agents належить неприбутковому фонду Crown Agents Foundations.

«Робота через дистриб’юторів замість обіцяних закупівель у виробників»

Поставки ліків, реагентів та медичних засобів по онко програмам за бюджет 2015 року здійснювались 29 компаніями, 45% із яких — прямі виробники. 70% поставлених виробів мають схвалення SRA (регуляторні агенції для медикаментів країн ЄС, США та Японії).

Завдяки роботі міжнародних організацій, які здійснювали закупівлі за кошти держбюджету 2015 року, вперше 40% учасників тендерів склали вітчизняні виробники, що у рази більше ніж було у минулі роки.

«Зняття 20% ПДВ з дистриб’юторів щодо імпортованих ліків, через що були великі затримки у строках поставок. ПДВ було знято тільки після того як компанія судилася з Crown Agents»

Питання регулювання оподаткування вітчизняних дистриб’юторів – прерогатива держави, даний процес знаходиться у площині законодавства. Існують різні інтерпретації діючого механізму звільнення імпорту поставок медикаментів від сплати ПДВ для українських фарм-дистриб’юторів.

Врегулювання цих питань значно виходить за межі контролю чи впливу міжнародної компанії Crown Agents.

У більшості українських дистриб’юторів, які здійснювали постачання лікарських засобів та медичних виробів  за програмами онкології та онкогематології  за кошти держбюджету 2015 року, не виникло питань із застосуванням українського законодавства щодо сплати ПДВ. Тільки в одного українського дистриб’ютора виникла проблема, в результаті чого відбулися затримки поставок низки позицій для програми дитячої онкології.

Це питання було вирішено завдяки долученню до процесу МОЗ України, СБУ, ДП «Укрмедпостач» та ДП «Укрвакцина», Міністерства фінансів України, ДФС України, народних депутатів та Crown Agents.

«7% збору за логістику та інші збори, які треба платити компанії в якості винагороди за її роботу»

Винагорода Crown Agents у рамках угоди щодо здійснення закупівель за кошти держбюджету 2015 року становила не 7, а 5,5% від вартості закупівель. У рамках угоди щодо здійснення закупівель за кошти бюджету 2016 року винагорода компанії становитиме 5%.

Теги

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції