Статті

Синкопе — хто потребує госпіталізації ?

Хто потребує госпіталізації після синкопе?

Непритомність або зомління або вазовагальне синкопе  (syncope) — короткочасна втрата свідомості через гостру недостатність кровообігу в головному мозку. За різноманіття причин, механізм цього стану один — порушення регуляції судинного тонусу.

Також, непритомність інколи називають паморока.

У нове дослідження включалися пацієнти 18 років і старше, що надійшли до відділень невідкладної допомоги в клініках провінції Альберта (Канада) в період з січня 2007 по грудень 2015 р

Аналізувалися записи в історіях хвороби, результати (смертність) оцінювалися через 30 днів і 1 рік після надходження.

Результати дослідження демонструють наявність гендерних особливостей синкопе. Незважаючи на те, що серед пацієнтів, що надходять з таким діагнозом, жінок було більше, ніж чоловіків, чоловіки характеризуються більш високою частотою пов’язаних з синкопе госпіталізацій, а також несприятливих наслідків як в ранні (30 днів), так і віддалені (1 рік) періоди .

Ймовірно, результати презентованого дослідження можна розглядати як ще один аргумент на користь відсутності необхідності госпіталізацій жінок з синкопе в тому випадку, якщо вони мають низький ризик розвитку несприятливих наслідків, згідно з алгоритмом, запропонованим діючими клінічними рекомендаціями. 

Джерело: Bernier R, et al. J Am Coll Cardiol EP. 2020. Epublished DOI: 10.1016 / j.jacep.2019.11.002. 

Дивіться також: Новини на МедПросвита| Територія пацієнта 

Комментировать

Нажмите для комментария