Новини

Хто не сплачує податки — не має права на безкоштовні послуги?

деньги Медпросвита

Від лікарів неодноразово лунало питання: чи мають право ті, хто отримує зарплату «в конвертах» і, відповідно, не сплачує податки, отримувати безкоштовно послуги, за які платить держава?

На адресу Медпросвіти навіть надійшов лист, у якому лікар швидкої закликає не надавати допомогу «барменам та ріелторам, бо вони жодної копійки податків не сплатили, а лікарі отримують зарплатню саме з бюджету, тобто – з податків». Отже, згідно з ідеєю автора листа, на бюджетні кошти, а також на допомогу від бюджетників такі люди права не мають.

Однак у МОЗа з цього приводу інша думка. В міністерстві відзначають, що додаткові цільові податки на охорону здоров’я не вводитимуться. Величезний обсяг зарплат в Україні щомісячно виплачується в конвертах, кажуть в МОЗ. Отже додатковий податок ліг би виключно на плечі підприємців та людей, які працюють офіційно, і призвів до подальшої тінізації бізнесу.

ПДВ платять усі, незалежно від статків, відмічають в міністерстві. Тобто, незалежно від того, отримано зарплату «по-білому» або «в конверті», всі однаково платять податки — чи то купуючи буханку хліба, чи коштовне авто. Тому в законі №6327 прописано, що надалі кошти на покриття медичних послуг планується брати саме із загальних податків.

Обяг грошей, що підуть на програму медичних гарантій, щорічно визначаються у законі України про Держбюджет, як частка ВВП у розмірі не менше 5%. Видатки на програму медичних гарантій є захищеними статтями видатків бюджету. Це також передбачено законопроектом №6327.

Отже, незалежно від того, офіційно працевлаштований пацієн, чи ні, — лікарям за нього вже сплачено державаю з ПДВ.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції