Новини

Київські кардіологи вчили колег з Хмельниччини лікувати хвороби серця

Провідний фахівець з інституту Амосова розповів про фізіологічну електрокардіостимуляцію та ін.

У Хмільницькому пройшла конференція під назвою «Роль інтервенційних методів лікування захворювань ритму серця». У заході брали участь терапевти, кардіологи, кардіохірурги, які працюють у лікувальних закладах Хмельниччини. Досвідом роботи ділилися київські лікарі з інституту Амосова.

Головний лікар обласного кардіодиспансеру, обласний кардіохірург Андрій Кланца наголосив, що у 2015 році на Хмельниччині було проведено 816 оперативних втручань та коронарних інтервенцій. Серед них – 178 на відкритому серці, також було встановлено 223 штучні водії ритму. У Європі потреба у таких пристроях  становить майже 1000 одиниць на один мільйон населення.

За словами начальника відділу лікувально-профілактичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Аліни Костенко, для потреб подолян кожного року закуповується 100 штучних водіїв ритму на суму два мільйони гривень. В основному, йдеться про однокамерні кардіостимулятори. Винятками є особи працездатного віку та вагітні, яким встановлюють двокамерні штучні водії ритму.

Провідний фахівець Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова НАМНУ Борис Кравчук розповів присутнім про покази до електрокардіостимуляції, особливості життя зі штучним водієм ритму серця, що дозволено і заборонено таким пацієнтам. Олексій Парацій доповнив колегу доповіддю про фізіологічну електрокардіостимуляцію та діагностичні можливості штучного водія ритму серця.

Читайте також: Відбувся семінар «Допоміжні репродуктивні технології – юридичні поради для медичних закладів»

Комментировать

Нажмите для комментария