Новини

Губернатор Одеської області закликає МОЗ розпочати передавати вакцини від дифтерії

ампулы с вакциной от гриппа, шприц, прививка от гриппа_медпросвіта

Незважаючи на те, що МОЗ спростувало інформацію про перший випадок дифтерії в Україні, губернатор Одещини впевнений, що час поставляти вакцини в регіони.

На думку ряду експертів, а також регіональних держслужбовців, для запобігання спалахам дифтерії в Україні, вакцини повинні зберігатись вже зараз в регіонах, а не на складах Міністерства охорони здоров’я, яке буде їх постачати лише тоді, коли виникнуть перші офіційно зареєстровані випадки захворювання в регіонах.

«На щастя, саме ця історія – деза. Проте давайте не будемо чекати, поки дифтерія насправді почне вбивати українців. Це – смертельна хвороба, летальність від якої становить 50 відсотків», — переконаний голова Одещини Максима Степанов.

Раніше представники Міністерства охорони здоров’я повідомили про те, що в Україні для запобігання епідемії на дифтерію є 6 мільйонів доз вакцини. В той же час, більша кількість доз зберігається в МОЗ, а не в регіонах, а за який термін вони будуть передані в регіони – невідомі.

В МОЗ України повідомили про готовність до спалахів дифтерії та правця

«Як лікар, я точно знаю, сироватку від дифтерії життєво необхідно ввести людині протягом кількох годин при перших же проявах клінічної картини. І те, що дози сироваток знаходяться в Києві або під Києвом десь на складах — це нонсенс! Вони мають бути в лікарнях регіонів, аби медики не втратили час на очікування та змогли врятувати життя», — повідомив Степанов.

Е. Комаровский: Общество требует трупов. И корь покажется сладкой ягодкой на тортике, когда придет дифтерия

Комментировать

Нажмите для комментария