Новини

Губернатор Одещини звинуватив Супрун у відсутності сироваток від ботулізму

иголка шприца_шприц_медпросвіта

Більше того, згідно повідомленню голови департаменту охорони здоров’я Вячеслава Полясного, МОЗ не дозволяє владі області самостійно закупити ці вакцини.

«В нас залишилось двадцять доз сироватки від ботулізму, цього вистачить щоб врятувати 10 людей. Рівень забезпечення – 20 відсотків від необхідного», — повідомив Полясний.

МОЗ: Зафіксовано 90 хворих на ботулізм, 9 з них померли

На думку губернатора області Максима Степанова, все що зараз робить Міністерство охорони здоров’я доводить ситуацію до критичного рівня.

«Вони там не можуть з незрозумілих причин забезпечити регіон вакцинами, так ще й не дають нам можливості закупити її самостійно. З 22 червня ми вмовляємо МОЗ надати нам таку можливість, закупити вакцину від ботулізму, тим більше, що це передбачено діючим законодавством. А знаєте, що таке 20 відсотків забезпечення? Це значить, що з п’яти чоловік, захворівших ботулізмом, четверо помруть», — заявляє губернатор Одещини.

В Україні залишилось лише 25 сироваток від Ботулізму

Нагадаємо, що за цей рік вмерла рекордна кількість людей від ботулізму за декілька років. При цьому, довгий час Супрун не могла пояснити відсутність вакцин. Ситуацію тимчасово вирішили допомога від ООН, яка надала 25 вакцин для України в якості гуманітарної допомоги.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook