Новини

Губернатор Львівщини: Лікарі не просто тікають за кордон, їх переманюють гідною зарплатнею

Синютка_Медпросвіта

Голова Львівської обласної адміністрації Олег Синютка переконаний, що без збільшення рівня зарплатні для медиків, їх і далі будуть переманювати європейські сусіди.

«Ці речі пережили наші сусіди на Заході, і ці речі обов’язково докотяться до нас. Якщо ми не дамо відповідь на цей виклик, то будемо мати величезні проблеми. І ці прогалини ми не зможемо закрити ні за рік, ні за два, ні за три. Тому дуже важливо, щоб ми дали відповідь на це питання – як мотивувати людей розвивати систему охорони здоров’я в Україні», – зазначив Олег Синютка.

Нагадаємо, що в Україні дефіцит медичних кадрів вже перевалив за 30 відсотків. В абсолютній більшості медичних установ бракує спеціалістів. Серед сімейних лікарів, переважна кількість – люди передпенсійного віку, які вже через пару років просто підуть з медицини через свій вік.

При цьому, протягом останніх декількох років, Словаччина, Польща, Чехія і Угорщина просто пропонують нашим медичним кадрам зарплатню від 1 000 до 2 000 Євро (насправді не сама велика зарплатня, вітчизняні кадри отримують більше) і лікарі просто їдуть з України. Бо влада просто не дає їм конкурентної зарплатні, з якою б вони могли забезпечити своє життя.

Нагадаємо, що мешканці міста Нікополь повідомили, що в міській лікарні майже не залишилось хірургів та анестезіологів. Операції просто нікому проводити.

Сильный дефицит врачей заметили пациенты

В Керівництві Львівської ОДА впевнені, що необхідно в найкоротший час створити план кардинальних дій, який дозволив би змінити систему оплату праці, додати фінансування у галузь та створити мотиваційні моменти, які б змусили медиків залишатись в нашій країні.

Дефицит врачей в Украине! Власть паникует

Комментировать

Нажмите для комментария