Новини

Гройсман заявляє про покращення якості української екстреної медицини через декілька років

гройсман, медпросвіта

Головв уряду заявляє про створення перинатальних центрів в Україні, які відкриють доступ до високотехнологічної допомоги. Крім цього прогнозує зменшення смертності.

Про все це Володимир Гройсман розповів під час суботнього виїзду до «Інституту нейрохірургії ім. А.П. Ромоданова НАМН України». Одразу повідомив, що вже зараз цей заклад переходить до нової системи фінансування, та сама «Гроші йдуть за пацієнтом». Стверджує, що таким чином реформа відкриє для населення медичну допомогу на найвищому рівні, адже оплачуватиметься саме процес лікування кожного пацієнта, індивідуально, а не стіни закладу та ліжко-місця.

«Ми будуємо і ремонтуємо перинатальні центри і продовжуємо будівництво центрів кардіохірургії – їх вже близько 26. Це означає, що люди, які мають захворювання серцево-судинної системи, отримуватимуть сучасну високотехнологічну допомогу», – сказав В.Гройсман.

Треба зазначити, що будівництво кардіоцентрів почалось ще минулого року. Одразу ж уряд виділив кошти на придбання сучасних ангіографів, а МОЗ в свою чергу дозволив у разі необхідності пацієнтів з інфарктом-міокарду одразу везти до таких центрів, а не лікарень. Тим паче, що під час розподілу медичного обладнання, більшість стентів були відправлені саме до таких кардіоцентрів.

МОЗ: В швидку наберуть парамедиків і медтехників, а лікарів з фельдшерами навчатимуть і тестуватимуть

«Ми побачимо: смертність буде меншою, інвалідність буде меншою. При цьому охоплення високотехнологічною медичною допомогою українців зростає», – сказав прем’єр.

В Україні загальна смертність в 2,3 рази, а від туберкульозу – в 16 разів вища, ніж в Європі

Комментировать

Нажмите для комментария