Голова уряду Володимир Гройсман обіцяє, що цей закон зможе врятувати не тільки життя українців, а й стане кроком у боротьбі з чорним ринком органів.
Принаймні за останні декілька років в Україні дійсно було зафіксовано декілька кримінальних справ пов’язаних з тіньовим ринком органів. Переважно цими справами займалось СБУ, а на органи продавали дітей з дитячих будинків, які після цього мали вивезти до Туреччини. На щастя, у всіх відомих випадках злочин вдалось попередити та піймати торговців.
«Те що парламент прийняв це рішення – правильно. Хоча на слух сприймається так… не дуже, тому що наші люди не звикли до цього відноситись відкрито. З іншої сторони, якщо можна зробити трансплантацію за рішенням самої людини для того, щоб врятувати життя іншої людини, гадаю, відповідь очевидна», — заявляє Володимир Гройсман.
Законопроект про трансплантологію в Україні прийнято у другому читанні
Для запобігання незаконному обороту органів було прийнято ще одне важливе рішення. Під час розгляду відповідного законопроекту у Верховній Раді було внесено правку за якою можливість трансплантації органів трупного донора можлива тільки, якщо він при житті самостійно написав на це дозвіл.
«Все, що дозволено законом, б’є в першу чергу по тіньовим процесам. Гадаю, всі знають, що боротьба з тіньовою, «чорною» трансплантологією ведеться у всьому світі, Україна – не буде винятком», — обіцяє Прем’єр-міністр.
10% українців підписали декларацію з лікарем. Топ 5 областей
Також необхідно додати, що і в самому Міністерстві визнають недосконалість прийнятого законопроекту, але обіцяють, що після того, як він вступить в силу будуть і далі його допрацьовувати.
Комментировать