Новини

Гройсман: «За п’ять років ми спільно побудуємо нову систему охорони здоров’я»

Справа проти Гройсмана

Якщо раніше в Кабінеті міністрів говорили, що реформують галузь за три роки, то тепер термін збільшено до п’яти.

«Якщо ми можемо говорити, що ми об’єднуємо зусилля для того, щоб інвестувати свій досвід і спільні ресурси в результат, то ми можемо говорити, що за п’ять років ми спільно побудуємо нову систему охорони здоров’я», — зазначив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Основні зміни в Міністерстві охорони здоров’я планують ввести до кінця року. Мова йде про створення Національної служби охорони здоров’я, повну автономізацію медичних закладів по всій Україні, запуск електронної системи охорони здоров’я та переведення первинної ланки на нову систему фінансування.

Наразі не реалізовано жодної частини з переліку дій на 2018 рік. За попередніми оцінками керівництва МОЗ, офіційний запуск eHealth та початок підписної кампанії між лікарями та пацієнтами має стартувати з 1 квітня 2018 року.

В той же час, з 1 липня, незважаючи на кількість підписаних декларацій, буде запущено нову систему фінансування. Лікарі отримуватимуть близько 370 гривень на рік за кожного пацієнта, який з ними підписав декларацію.

МОЗ опублікувало заробітну плату лікарів-спеціалістів, яку вони отримуватимуть після реформи

Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк вважає, що цього року приблизно 30 відсотків населення України підпише декларації з лікарями. Експерти та самі лікарі відносяться до цієї оцінки скептично. Можливо, саме з цієї причини в МОЗ обіцяють до кінця 2018 року доплачувати лікарям по новій системі: залежно від кількості пацієнтів, які приписані до тієї чи іншої амбулаторії.

«Завдання на 2018 рік полягає в тому, щоб ми подовжили рух вперед», — додав Гройсман.

Комментировать

Нажмите для комментария