А відповідати за її невиконання будуть не в Кабінеті Міністрів, а на місцях. Голова уряду України запевнив, що винувата місцева влада у збоях поставок ліків
«Давайте дамо інформацію людям про те, чому вони не мають, наприклад, доступу до ліків , і хто блокує процес» — заявляє Гройсман.
Місяць тому стало відомо, що ряд аптечних мереж призупинив виконання програми «Доступні ліки» через те, що влада в регіонах після отримання фінансування з Держбюджету не розподілила кошти на закупівлі ліків. Пацієнти маючи спеціальні рецепти просто не можуть отримати в аптеках необхідні препарати.
В Міністерстві охорони здоров’я доповіли, що всі кошти за відповідною програмою були передані вчасно, в перші дні січня 2018 року. Але досі у великій кількості міст та обласних центрах все ще є проблеми з розподілом.
МОЗ запевняє, що у проблемах роботи програми «Доступні ліки» винна місцева влада
«Ми повинні врегулювати ситуацію. Якщо для цього необхідно рішення Уряду – воно буде. Коли ми витрачаємо 6 мільярдів гривень на закупівлю ліків (на рік –ред.), я хочу, щоб ці ліки закупались вчасно, а люди мали до них доступ. Або ми будемо відповідально відноситись до свої обов’язків, або не будемо працювати», — зауважив прем’єр.
МОЗ збільшує кількість ліків за програмою реімбурсації «Доступні ліки»
Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров’я планує розширити перелік нозологій, які будуть приймати участь в програмі. Зокрема мова йде про психічні захворювання, через зростання кількості випадків депресії або депресивного синдрому серед населення.
Комментировать