Новини

Гройсман скасує запропонований МОЗ наказ про мінімальну кількість балів на вступ до медичних ВУЗів

медВУЗ_Медпросвита

Ольга Богомолець оприлюднила на своїй сторінці у ФБ новину, яку вона вважає досить радісною: За інформацією депутата, Прем’єр-міністр України Володимиру Гройсману та міністр освіти і науки України Лілія Гриневич дослухалися до звернень депутатів та погодились на скасування  наказу Міністерства освіти і науки України від 24.04.2017 р. № 637, відповідно до якого для абітурієнтів встановлено мінімальне значення кількості балів з кожного конкурсного предмета не менше 150 для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина», «Фармація, промислова фармація» та «Педіатрія».

Ольга Богомолець написала на своїй сторінці:

«До уваги ЗМІ !!!Добра новина для всіх медичних вузів і наших абітурієнтів!! 
Наказ МОН за поданням МОЗ щодо встановлення мінімального прохідного бар’єру в 150 балів з кожного конкурсного предмета ЗНО на медичні спеціальності на цей рік буде скасовано!!
Випускники, які набрали менше ніж 150 балів з кожного сертифікату ЗНО отримають шанс на вступ до медичних вузів і демонстрацію своіх здібностей в навчанні, щоб стати гарними лікарями!
»

МОЗ радість народного депутата не поділяє.

Попри всі доводи депутатів, цю ідею зовсім не підтримали в МОЗ, де вважають що зниження «планки» для вступників може вплинути на якість освіти.

У зверненні МОЗ зазначено:

«Контрактник з низьким рівнем знань — дійна корова для університету, можливість його додатково навчати, допомагати з екзаменами та вирішувати інші питання. А наприкінці видати диплом, з яким цей «лікар» потім піде лікувати пацієнтів. Весь цей час студент з низьким рівнем знань заважає вчитися іншим. Відміна мінімального прохідного балу для вступу на медичні спеціальності на самому початку нівелює цінність професії лікаря та призводить до сприйняття абітурієнтами диплому лікаря як «папірця», який необхідно купити, щоб потім збирати хабарі у людей в лікарнях. Вимога депутатів прибрати мінімальний прохідний бал для абітурієнтів медичних вузів є неприйнятною спробою залишити брудні корупційні потоки в медичній освіті».

Але в представника профільного комітету ВР О. Богомолець готова відповідь і на такі заперечення. У відповідь вона нагадала МОЗу, що якість знань лікаря оцінюється не за результатами ЗНО, а по підсумкам його навчання в виші.

«А всім, хто стурбований якістю підготовки наших лікарів, хочу сказати, що якісь майбутнього лікаря визначає те, як він здав державні іспити після завершення навчання в медичному вузі, а не вступні бали ЗНО ! Хто не зможе вчитися — буде відрахований після першої чи другої сесії … Мозу, в той час, коли іде війна в нашій краіні, коли є тисячі дітей сиріт та сотні тисяч внутрішньо переміщених осіб, потрібно не обмежувати права абітурієнтів на вступ до вишів, а просто затвердити стандарти підготовки студентів та посилити контроль за навчанням!!»

Доводи пані Богомолець начебто звучать переконливо.

Але постанови про відміну наказу ми ще не бачили і  наказ Міністерства освіти і науки України від 24.04.2017 р. № 637 досі залишається чинним.

 

Від Медпросвіти:

Коментуючі нові «Тьоркі» (іначе їх вже не назвати) між головою профільного комітету ВРУ та МОЗ, редакція порталу хотіла б зазначити, що на реальну якість навчання нових медичних спеціалістів в першу чергу впливає втілення сучасних, та вже зарекомендованих программ, з своєчасним залученням рекомендацій міжнародних ассоціацій в тому, чи іншому направленні. 

Також на якість освіти майбутніх лікарів впливають мотивованні викладачі, які не тільки навчають, а й самі навчаються, щоб передавати нові знання студентам, та поглиблювати їх навчання.

 

Сподіваємось, що в майбутньому, будуть знайдені більш впливовіші інструменти для підвищення якості знань людей, котрі в майбутньому будуть боротися за здоров’я українців. 

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook