Новини

Гройсман повідомив про дискредитацію міжнародних закупівель ліків

Справа проти Гройсмана

Голова уряду готує доповідь, яка, на його думку, має розвіяти всі міфи про міжнародні закупівлі. Доповіддю Прем’єр бажає довести ефективність таких закупівель.

«Я готую зараз велику доповідь відносно стану закупівель ліків міжнародними організаціями, повірте мені, не все там так погано, як хтось бажає це нам нав’язати. В мене таке враження, що бажають дискредитувати програму закупівель ліків міжнародними організаціями і знову повернути старі схеми, які були в Україні багато років, де відмивали мільярди», — заявляє Володимир Гройсман.

Дійсно, ряд питань до проведення цих закупівель існує, наприклад, від Рахункової палати і навіть медичних закладів. Наприклад, неодноразово повідомлялось, що закуплені лікарські засоби мають надто короткий термін зберігання, фактично він вже доходить до кінця і медустанови просто не встигають його використати.

Такий випадок, наприклад, було зафіксовано у київському Охматдиті, коли були закуплені ліки з терміном придатності в декілька місяців. Після підняття цього питання ліки були повернені закупівельнику, а заклад отримав нову партію з більшим терміном.

У 2019 урядова програма «Доступні ліки» отримає розширення за рахунок ліків з державних закупівель

При цьому, часто дивує реакція МОЗ України на такі випадки. Фактично не зроблено жодного кроку для того, щоб закуплені ліки мали більший термін, при цьому відомство вимагає у медзакладів просто чітко розраховувати потреби, щоб ті ліки, які вони отримають, були використані вчасно.

НСЗУ: Медзаклади які беруть гроші з пацієнтів будуть позбавлені державного фінансування

З однієї сторони, МОЗ намагається зекономити кошти і бере у Міжнародних організацій найдешевше, але купує більше. З іншої сторони, є різні ліки, часто захворювання поширюються у короткий термін серед багатьох людей, тому не зовсім коректно купувати ліки без запасів.

Комментировать

Нажмите для комментария