Новини

Гройсман анонсував на 2019 рік реформу спеціалізованої допомоги та «швидкої»

Справа проти Гройсмана

Під час останнього засідання Кабінету міністрів України, голова уряду Володимир Гройсман офіційно повідомив, що в 2019 вторинка перейде на нову систему фінансування, а екстрена медична допомога запрацює по-новому.

Подальші зміни у медичні галузі відбуватимуться поступово. Наразі Володимир Гройсман офіційно заявляє, що впровадження реформи дозволить покращити умови праці серед медичних працівників, а зарплати будуть змінені.

«Наша скоординована робота має полягати в єдиному: якість медицини має бути змінена, умови роботи лікарів, зарплати мають бути змінені. Ми продовжуємо змінювати принцип роботи медичної системи. Запроваджені нами зміни в системі охорони здоров’я вже мають позитивні результати і для лікарів, і для пацієнтів», — заявляє голова уряду.

На вторинній ланці зміни в галузі першими мають відчути пілотні регіони. В деяких областях в лікарнях має запрацювати нова система фінансування за принципом «Гроші йдуть за пацієнтом». В керівництві відомства та в НСЗУ вже розповідали, що заклад отримуватиме фінансування за реально надану медичну допомогу пацієнтам. Таким чином найбільше фінансування отримуватимуть ті медзаклади, куди частіше звертаються, при умові, що послуги дійсно будуть надані.

Ковтонюк: Зарплата лікаря залежить від головного лікаря та місцевої влади

Щодо реформи екстреної медичної допомоги, у МОЗ вже розповідали, що в 2019 році почнуть оновлюватись бригади ЕМД. Лікарів виключать зі складу бригад та направлять на роботу до відділень швидкої допомоги, які вже почали створювати в деяких регіонах.

А фельдшерів чекають курси перекваліфікації до парамедиків . Потім вони мають успішно скласти іспит, щоб повернутись до роботи у ЕМД. При цьому в МОЗ вже повідомили, що зарплатня парамедиків після реформу в середньому складатиме 13 000 грн на місяць.

Комментировать

Нажмите для комментария