Коментуючи план реформ медичної галузі, заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк повідомив, що більшість змін слід у роботі вторинної та третинної ланок почнуться з 2020 року.
В першу чергу зміни відбуватимуться в поліклініках, поліклінічних відділеннях при лікарнях та діагностичних центрах. До моменту запуску реформи галузі на цьому рівні медзакладам необхідно буде підписати відповідний договір про постачання медичних послуг населенню з Національною службою здоров’я України.
Фактично ж тоді лікарі-спеціалісти та інший медичний персонал вторинної та третинної ланок почнуть отримувати заробітну плату за новою системою, яка враховуватиме кількість пацієнтів, яким була надана медичному допомога в тому чи іншому медзакладі вторинки чи третинки. Окремо мають бути враховані персональний вклад лікарів у наданні медичних послуг пацієнтам.
«В 2020 році трансформація системи почнеться на всіх рівнях медичної допомоги. Тому необхідно на дуже високих обертах закінчити 2019 рік, щоб спеціалізована медична допомога, враховуючи стаціонарну, була максимальна готова до змін у наступному році», — переконаний заступник міністра.
Зазначимо, що згідно з прийнятим законом про реформування медичної галузі, було також прописано норму мінімальної заробітної плати для лікарів спеціалістів, яка має становити 250% від середньої по України станом на липень місяць минулого року. Норма має запрацювати саме у 2020 році, але з часу її прийняття у МОЗ ніяк не коментували про її виконання після реформування вторинки.
Комментировать