Новини

Гройсман: чому розвалена медицина і як це вирішити

Прем’єр міністр Володимир Гройсман вважає, що проблеми в медицині в нас виникли з причини, що попередники не дослухалися до порад і не реалізували ідею децентралізації.

Прем’єр нагадав, що ідею децентралізації, зміни системи управління на місцях він оприлюднював ще з 2006 року. Проте чинна тоді вертикаль влади була не здатною не лише впровадити, а й сприйняти всі напрацювання.

«І це звідти розвалені медицина, освітянська інфраструктура, дороги. І невдоволення людей, — сказав Володимир Гройсман. — Зміна ж системи, яку почали у 2014 році, дала нові можливості».

Перший етап децентралізації — створення громад — Україна пройшла. Тепер потрібен наступний етап, який забезпечить незворотність і непохитність реформи, доступ до нових можливостей для 100% населення.

«І це завдання маємо вирішити не через 10 років, а у 2020-му, — наполягає глава уряду. — Нам потрібно зробити все, щоб у Конституції закріпити повсюдність самоврядування, чітко визначити розподіл повноважень за принципом субсидіарності, гарантії фінансового забезпечення. Нам потрібен новий закон про службу в органах місцевого самоврядування, краща координація влади на місцях. У нас є план, який до 2020 року треба виконати. І тоді, після проведення місцевих виборів, отримаємо нову систему, яку буде захищено Конституцією. Вона матиме нову спроможну територіальну основу, де буде визначено гарантії фінансового забезпечення, ефективно вибудуваний державний контроль. Серед завдань — розвиток місцевої демократії. Без того, щоб повсякчас звіряти свій годинник з думкою людей, ми нікуди не зрушимо. Мільярди, які сконцентровано в місцевих бюджетах, слід ефективно використати».

Прем’єр-міністр наголосив, що згуртованість громад навколо продовження реформи на часі. «Ми віддані ідеї створення спроможних громад, отже, нових можливостей розвитку. Навіщо ми робимо децентралізацію? Для нової якості послуг і життя громадян, — зазначив Володимир Гройсман. — Хочу, щоб ми створили нову якість освіти, медицини, інфраструктури та економіки. Основа ефективного досягнення мети — це ефективне місцеве самоврядування».

Фото ukurier.gov.ua

Комментировать

Нажмите для комментария