Вчора, 2 лютого в Українському кризовому медіа-центрі відбувся черговий брифінг «Епідемічна ситуація з захворюванням на грип та ГРВІ: оперативна інформація».
Заступник Міністра охорони здоров`я України Ігор Перегінець в рамках брифінгу повідомив, що станом на 1 лютого 2016 року в семи областях спостерігається зниження рівня захворюваності на грип та ГРВІ. Водночас, в 11 областях України епідемічний поріг перевищує 50 % .
«На сьогодні суттєво змінилася географія захворюваності на грип та ГРВІ. Зокрема, зниження рівня захворюваності спостерігається в Донецькій, Луганській, Полтавській, Рівненській областях. Натомість в західних областях України, що мали на початку епідсезону низький рівень захворюваності – Львівська, Закарпатська, Волинська – ми фіксуємо ускладнення», — зазначив Ігор Перегінець.
Заступник Міністра охорони здоров`я України нагадав, що з початку епідсезону від грипу були вакциновані в Україні лише 125 тис. осіб, що становить 0,3 % від загальної кількості населення. Водночас, в Україні нараховується 9 млн осіб, які підпадають під визначення «група ризику», тобто потребують обов`язкового щеплення від грипу. Нагадаємо, вакцинація проти грипу здійснюється за кошти місцевих бюджетів.
«В кожному регіоні темпи розвитку епідситуації різні, що залежить від різних вихідних даних: густоти населення, контингенту, наявності груп ризику, забезпечення лікувальною мережею. Відтак місцева влада виділяє кошти з бюджету відповідно до потреби свого регіону. МОЗ України, в свою чергу, веде переговори про надання гуманітарної допомоги у кількості 20 тис. доз вакцин проти грипу», — додав Ігор Перегінець.
Керівник ДЗ «Український центр із контролю та моніторингу захворювань МОЗ України» Любов Некрасова під час виступу повідомила про зростання активності грипу в Європейському регіоні. На сьогодні вже 29 країн оголосили про погіршення епідситуації щодо грипу та ГРВІ.
Читайте також: В Украине от гриппа умер 171 человек
Любов Некрасова також вкотре наголосила на необхідності звернення за медичною допомогою при перших симптомах хвороби. «В Україні сьогодні на перший-третій день захворюваності до лікарів звертаються 36 % осіб, на четвертий-пятий – 25 %, на шостий і більше — майже 40 %. «Серед тих, кого не вдалося врятувати через пізнє звернення до лікарів більшість осіб, які належать до груп ризику: ожиріння – 16 %, серцево-судинна патологія – 41 % від всіх померлих, легенева патологія – 12 %, паталогія нирок – 6 %», — додала вона.
З початку епідсезону навчання припинялося в 14 тис. навчальних закладах по всій країні, що становить 70 % від загальної кількості, — повідомив під час брифінгу т.в.о. Голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Святослав Протас.
«Сьогодні в понад 4 тис. закладах навчальний процес відновлено, у зв`язку з суттєвим зниженням захворюваності в дитячих колективах. В деяких регіонах з місцевих бюджетів виділено кошти на профілактику і лікування хворих на грип, індивідуального захисту медиків, проведення відповідних заходів, придбання профілактичних і лікувальних засобів. Найбільшу суму на протидію грипу виділено в Києві – 20 млн грн. Ухвалені рішення про розподілення додаткових сум у відповідь на епідемію також у Волинській, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Одеській, Сумській, Харківській областях», — зазначив Святослав Протас.
Читайте також: В 20 областях Украины превышен эпидемиологический порог гриппа
Комментировать