Вибір редакції Новини

О.А. Голубовська про доповідь ВООЗ про фальсифікати та неякісні лікарськи препарати: «Не завжди винуваті «лікарі-вбивці»

Голубовська, неякісні лікарські препарати, медпросвіта

ВООЗ доповідає, що по оцінкам 1 з 10 лікарських засобів в країнах з низьким і середнім рівнем доходу є або неякісними, або фальсифікованими.

«Це означає, що люди приймають неефективні ліки. Мало того, що це пуста трата грошей для приватних осіб та систем охорони здоров’я, які купують ці продукти, але й неякісні або фальсифіковані медичні продукти можуть визвати серйозну хворобу або навіть смерть», — коментує доповідь український інфекціоніст та доктор медичних наук Ольга Анатоліївна Голубовська.

Зі слів Тедроса Гебрейсуса, Генерального директора ВООЗ стало відомо наступне: «Фальсифіковані або неякісні ліки особливо впливають на найбільш уразливі спільноти. Наприклад, мати, яка відмовляється від їжі або інших основних потреб, оплачує лікування свої дитини і не підозрює, що ліки фальсифіковані, а дитина вмирає. Це неприйнятно. Країни домовились про заходи на глобальному рівні – настав час перевести їх в реальні дії».

При цьому, лише у 2013 році ВООЗ отримало півтори тисячі повідомлені про випадки неякісної або фальсифікованої продукції. Звичайно, більшість докладів йде з Африки – 42 відсотки. Але й Америка повідомила про 21 відсоток і ще 21 Європейський регіон ВООЗ. В той же час у ВООЗ впевнені, що більшість проблем з ліками не розкрито і насправді кількість фальсифікатів набагато більше офіційних цифр.

Ольга Голубовська: Препаратів для лікування гепатитів немає у переліку закупівель 2017 року

«Передбачається, тільки вдумайтеся, що від: 72 000 до 169 000 дітей щорічно вмирають від пневмонії через неякісних та фальсифікованих антибіотиків! За оцінками знаменитої Лондонської школи гігієни і тропічної медицини, 116 000 (: 64 000 — 158 000) смертей від малярії в рік можуть бути викликані неякісними і фальсифікованими протималярійними препаратами в країнах Африки на південь від Сахари», — пише на своїй сторінці у Facebook Ольга Голубовська.

Відзначимо, що навіть в Україні деякі провідні лікарі та популярний на телебаченні Комаровський щомісяця говорять у ЗМІ про «фуфломіцини» і про те, що з ними потрібно боротись. В той же час в аптеках України  можна знайти багато ліків з недоведеною ефективністю, які продаються, у вигляді противовірусних препаратів та ін.

Сьогодні ВООЗ публікує дві доповіді:

  1. В 2013 році ВООЗ запустила свою Глобальну систему епіднагляду та моніторингу для неякісних і фальсифікованих ліків, вакцин і діагностичних тестів in vitro: першу доповідь засновано на даних, зібраних за перші декілька років ( до червня 2017).
  2. Доповідь, присвячена суспільній охороні здоров’я і соціально-економічному впливу неякісних і фальсифікованих лікарських засобів, в яких представлено більше ніж 48 000 зразків лікарських засобів з 88 країн, переважно з низьким і середнім рівнем доходу (із країн з високим доходом лише 178 зразків).

Те, що це питання підіймається на такому глобальному рівні, серйозно вселяє надію. Вже реально проблема набуває загрозливі масштаби. І не завжди, дорогі українці, винуваті «лікарі-вбивці, які не змогли вилікувати банальну пневмонію», — підсумовує О. А. Голубовська.

95,2% складає частота досягнення стійкої вірусологічної відповіді при гепатиті

 

Також додаємо повну версію оригіналу доповіді ВООЗ:

 

Комментировать

Нажмите для комментария