Новини

Головною темою чергового хірургічного форуму стане надання допомоги пораненим бійцям АТО

Напередодні хірургічного форуму, який відбудеться у Києві 21-23 жовтня, Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О.Шалімова провів пленум правління Асоціації хірургів, де обговорювалися організаційні, управлінські та медичні проблеми військово-польової медицини.

На пленумі правління Асоціації хірургів фахівці обговорили методи удосконалення надання першої медичної допомоги після отримання поранення, покращення транспортування бійців, первинну хірургічну обробку рани, медикаментозне забезпечення, маршрутизацію хворого в заклади спеціалізованого рівня. В заході взяв участь заступник Міністра охорони здоров`я Віктор Шафранський. Разом з професором Олександром Усенком – директором Національного інституту хірургії і трансплантології ім. О.О.Шалімова вони відвідали поранених воїнів, які отримують медичну допомогу в інституті.

Завідуючий відділом мікросудинної та пластичної хірургії, д.мед.н., Сергій Галич повідомив, що від першої хірургічної допомоги залежить 70% успіху лікування: «У результаті неправильного медичного втручання витрати на лікування збільшуються в 5–6 разів. У середньому лікування одного пораненого становить 100–150 тис. грн., хоча у складних випадках потрібні набагато більші кошти, а лікування на стаціонарі може тривати місяцями», — зазначив спеціаліст.

За рік у стаціонарі Інституту Шалімова було проліковано понад 70 тяжкопоранених бійців, які отримали серйозні поранення в зоні АТО.

На з’їзді хірургів 21-23 жовтня понад сімсот делегатів не лише з України, а й США, Німеччини, Польщі, Чехії, Литви, Молдови обговорюватимуть тему військово-польової медицини, надання допомоги бійцям, які отримали осколкові та мінно-вибухові рани. «Ми аналізуватимемо характер ушкоджень та методи, які дозволяють ефективно лікувати поранених», — анонсував подію Олександр Усенко.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook