Новини

Головний лікар самостійно визначатиме зарплату сімейника, або працюйте, як ФОП

кардіологічний кабінет, медпросвіта

На максимальний дохід за планами МОЗу претендують лише лікарі ФОП. Якщо ви працюєте у державному медзакладі – зарплатня за домовленістю з керівництвом.

Абсолютно всі лікарі, так чи інакше, перейдуть на трудові договори з медичними закладами, в яких і буде прописуватись заробітна плата лікарів, медсестер та іншого персоналу. Але найсильніші зміни будуть для лікарів первинної ланки.

Яка реальна зарплатня у медиків? Фото платіжок та таблиця по містам України

Так, МОЗ повідомляє, що максимальний дохід у розмірі 18 000 грн для себе, та 12 000 грн для медсестри зможуть отримувати лише ті лікарі первинної ланки, які будуть працювати, як ФОП. В іншому випадку, коли лікар приходить до медичного закладу, як найманий працівник, він самостійно з керівництвом вирішуватиме, яка в нього буде зарплатня.

Одразу треба підкреслити, що максимальна сума фінансування за 2000 пацієнтів, яка становить близько 70 тисяч грн, вже включає фінансування на оренду, комунальні послуги та інше. Таким чином, щоб лікар зміг працювати в плюс, йому необхідно орендувати кабінет, облаштувати його згідно матеріально-технічним вимогам, які будуть затверджені восени наступного року, найняти медсестру та набрати базу у 2 000 пацієнтів.

Також МОЗ підказує, що реалізуватися, як ФОП, буде набагато легше, якщо об’єднати зусилля з декількома лікарями. Тоді запуститись буде набагато легше.

Інформована згода: правові підстави та обмеження

У випадку, коли лікар все ж йде працювати, яка найманий працівник, розмір зарплатні вирішуватиме керівництво лікарні. Але там мають розуміти, що за сімейного лікаря, який отримує від державного замовника медичних послуг максимальне фінансування, будуть боротись й інші медичні заклади, наприклад, через збільшену зарплатню.

Від редакції порталу:

В свою чергу, хотілось б відмітити, що лікарям первинної ланки у невеликих містах для отримання гідного заробітку, працюватиме лише варіант з ФОП. Якщо ж все місто лікарня одна, тоді головний лікар буде керуватись в першу чергу вигодою для себе. Саме тому, хотілось б бачити, який захист буде надано лікарям у таких випадках на законодавчому рівні. Наприклад, зарплата не менше, ніж певний відсоток.

Медицина в США. Часть 1

Комментировать

Нажмите для комментария