В.о. голови Державного центру зайнятості Валерій Ярошенко повідомив, що медсестри, лікарі та вихователі мають найнижчу та дискредитаційну зарплатню.
«Сьогодні найнижча заробітна плата у медсестер, лікарів, вчителів і вихователів. І на жаль, вона абсолютно не відповідає інфляційним процесам, які сьогодні є в країні. Це дуже низькі зарплати», — доповідає в своєму звіті Валерій Ярошенко.
Експерти переконані, що відповідальність за такий низькій рівень оплати праці в найважливішій частині соціального сектору несуть Міністерство охорони здоров’я та Міністерство освіти та науки. Саме керівництво обох відомств мають нести відповідальність за допущення такої ситуації в їх галузях.
Яка реальна зарплатня у медиків? Фото платіжок та таблиця по містам України
Низькій рівень оплати праці серед медпрацівників та освітян призводить до того, що вони вимушені йти з професії, освоювати щось нове або шукати для себе роботу за кордоном. При цьому, більшість працівників бюджетних установ погоджуються на роботу за кордоном не за спеціальністю. Сезонний збір врожаю, няньки та будь-яка інша робота задовольняє медиків та вихователів, якщо зароблених коштів вистачить на життя в рідній країні.
Зарплати лікарів, медсестер та санітарів у 2018 році не змінять
Окремо в Державному центрі зайнятості зазначають, що наразі в Україні важче всього працевлаштуватись людям з вищою освітою. «Згідно статистичним даним, на обліку в середньому перебуває близько 45 відсотків людей із вищою освітою. А у великих містах, таких, як Київ, Харків, Запоріжжя, цей відсоток понад 80», — повідомляє Ярошенко.
Нагадаємо, що згідно прийнятому законопроекту №6327 від команди Супрун, лікарі в державних медичних установах повинні будуть отримувати 250 відсотків від середньої зарплатні по Україні станом на липень минулого року. Але, ця норма прийнятого закону запрацює лише у випадку успішного запровадження медичної реформи і тільки з 2020 року. До цього Кабінет Міністрів України не планує змін в оплаті праці медпрацівників.
Комментировать