Гендиректор НСЗУ Олег Петренко заявляє, що нова система фінансування через НСЗУ вже дозволила лікарям первинки отримувати зарплати вдвічі більше, за ті, що вони отримували раніше.
«Первинна ланка перейшла до трансформації. В цьому році в нас зміни на первинній ланці призвели до швидких змін в статусі лікаря. Наразі більше половини людей знають поіменно диспетчерів в своїй лікарні. Лікарі вже почали отримувати зарплати, які вдвічі перевищують ті, що отримували раніше», — заявляє Олег Петренко.
Також голова НСЗУ переконаний у позитивних змінах в діяльності медичних закладів та поступовому підвищення можливостей для надання якісних медичних послуг населенню.
«Більшість закладів розпочали інвестувати в зміни в лікарнях. Наразі в більшості лікарень є відкриті рецепції. Україна вперше продемонструвала, що всі форми власності рівні перед законом. Вже в липні 85 закладів первинки почали отримувати кошти. Якщо говорити про роботу НСЗУ, то варто зазначити, що було розпочато практику офіційної звітності. Незабаром буде річний звіт за останній квартал. 8 жовтня почав працювати контактний центр, куди можна звернутись з будь-яким питанням по новим правилам функціонування системи», — пояснює результати реформи Петренко.
Окремо голова НСЗУ нагадав, що початок останньої, третьої хвилі підписання договору між медзакладами та замовником медичних послуг для населення.
«Після третього кварталу можна заявити, що вже всі заклади, які є в Україні, знають, що існують нові правила гри. Ми маємо 1207 заявок. В наступному році не передбачена субвенція із держбюджету для фінансування первинки», — заявляє Петренко.
Реформа екстреної медичної допомоги 2019: План реформи, бюджет та обрані пілотні регіони
Комментировать