Новини

Голова Комітету з питань охорони здоров’я вимагає прийняття законопроекту про вільний доступ до результатів клінічних іспитів ліків

Богомолец_Медпросвита

Законопроект №4074, який передбачає відкриття доступу був прийнятий у першому читанні ще в листопаді минулого року.

«Заборона розголошення результатів досліджень – нонсенс. Суспільство має право знати, що йому пропонують споживати. Для зміни ситуації необхідно прийняти законопроект №4074. Я вимагаю в найближчий час винести це вкрай важливе для здоров’я українців законопроект на розгляд Верховної Ради», — пише Ольга Богомолець на власній сторінці у мережі Facebook.

О.А. Голубовська про доповідь ВООЗ про фальсифікати та неякісні лікарськи препарати: «Не завжди винуваті «лікарі-вбивці»

Зі слів нардепа, на сьогодні в Україні проводиться близько 200 клінічних іспитів на рік, але дані про них засекречені. Доступ до них мають лише фармкомпанії, як замовники досліджень, а також деякі держслужбовці Міністерства охорони здоров’я України.

За діючим законодавством, вся інформація стосовно реєстрації лікарських засобів, а також матеріали доклінічної експертизи та іспитів і їх експертиз охороняється державою від розголошення та несумлінного комерційного використання.

Щоб коментувати «провал реформ», необхідно оперувати тільки перевіреними фактами

«Якщо необхідність захисту певної інформації щодо технології виготовлення ліків зрозуміти можливо, то заборона розголошення результатів іспитів – нонсенс. Суспільство має право знати, що йому пропонують вживати», — підкреслює О. Богомолець.

Представники бізнес-спільноти, а також європейські асоціації ініціативу Комітету не бажають підтримувати в теперішньому вигляді. Там впевнені, що розголошення такої інформації залишає можливість для маніпуляцій про дані клінічних іспитів та зниженню продаж через нечесну конкуренцію.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook